Wpis z mikrobloga

Planuje zrobić ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu od dewa (2 piętro) warto, ktoś ma? Na parterze bym się nie zastanawiał ale na 2 piętrze powinno być w miarę ciepła podłoga no i takie ogrzewanie droga sprawa. Za 45m2 zawołali 11,5k + 2k jeżeli chce sterowanie strefowe na każdy pokój osobno.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 15
  • Odpowiedz
@tuzq: myślę że przy całości kwoty jaką dajesz za nowe mieszkanie to są to małe kwoty, szczególnie że będziesz tam mieszkał dłużej niż krócej. Nie zastanawiałbym się.

Ale sporo ludzi też kupuje nowe mieszkania po >60m2 i rozważa czy brać klimatyzację xd
  • Odpowiedz
Za 45m2 zawołali 11,5k


@tuzq: Ja dałem 8k per 100m^2 w domu. To dewelopera usługa? Zdziera nieprawdopodobnie.

Ale sporo ludzi też kupuje nowe mieszkania po >60m2 i rozważa czy brać klimatyzację xd


@MichauDelendaEst: A to mnie rozwala. Mieszkanie za banię lub więcej, a oni się zastanawiają, czy zamontować element, który jest jednym z najbardziej wpływających na komfort przez dobre 1/3 roku - za jakiś ułamek kosztów całkowitych.
  • Odpowiedz
  • 0
@MichauDelendaEst W teorii masz racje ale w praktyce płacisz dużo kasy za coś co masz już zapewnione dzięki grzejnikom. Oczywiście ogrzewanie podłogowe jest lepsze ale ciepło w mieszkaniu masz i jednym i drugim sposobem.

@CePeK Wodne oczywiście, frezowane

@Yuri_Yslin Firma zewnętrzna. Myślałem że w 10k się zmieszczę z całością a tutaj wychodzi że za zrobienie tak jak chce czyli z podziałem na pokoje wychodzi 14k.

@no_doctor_needed Tak, frezowane
  • Odpowiedz
@tuzq: zalezy jaką masz wylewkę, w internecie jest mnóstwo historii że ktoś na deweloperskiej zrobił ogrzewanie a potem musiał robić całą wylewkę od nowa xD deweloperzy robia bardzo cienkie wylewki, firmy odpowiedzialnosc zrzucaja na klienta i mozesz obudzic sie z noga w nocniku
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin:

@MichauDelendaEst: A to mnie rozwala. Mieszkanie za banię lub więcej, a oni się zastanawiają, czy zamontować element, który jest jednym z najbardziej wpływających na komfort przez dobre 1/3 roku - za jakiś ułamek kosztów całkowitych.


A przy mieszkaniu za 3 mln, to nawet złote klamki mają sens, bo to tylko "ułamek kosztów całkowitych".

Klimatyzacja to brudne powietrze, wywołuje alergie, trzeba czyścić, i pobiera prąd. Po co klimatyzacja w mieszkaniu
  • Odpowiedz
@cyk21: Mieszkałem zarówno w blokach prlowskich, kamienicach jak i nowym budownictwie i w każdym wypadku był conajmniej kilkutygodniowy okres podczas lata gdy klimatyzacja naprawdę przydałaby się/była przydatna.
Być może ty inaczej odczuwasz ciepło i jest dla Ciebie to mniej uciążliwe, ale dla większości ludzi przy temperaturze powyżej 28 stopni trwających kilka dni jest zwyczajnie gorąco.
Zresztą, gdyby tak nie było to nie instalowano by klimatyzacji.
  • Odpowiedz
Klimatyzacja to brudne powietrze, wywołuje alergie, trzeba czyścić, i pobiera prąd. Po co klimatyzacja w mieszkaniu w bloku? Przecież mieszkanie nie powinno się nagrzewać tak, żeby grawitacyjna wentylacja nie wychładzała wystarczająco.


@cyk21: i mleko od niej kwaśnieje.

Nową fizykę widzę odkryłes. To Ci coś podpowiem. Wentylacja nie służy do regulowania temperatury, tylko do zapewnienia przepływu powietrza. Jeśli do mieszkania wpada powietrze o temperaturze 30 stopni lub więcej, to co ma je
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Czy ty typie w szklarni mieszkasz? Czy masz otwory wentylacyjne wielkości drzwi? Wg twojej 'fizyki' to 30 stopni na zewnątrz zrobi 30 stopni w mieszkaniu. Dzban...
  • Odpowiedz
@cyk21: Żeby tak publicznie bez wstydu popisywać się brakiem elementarnej wiedzy, mimo, że termodynamika jest w 5-6 klasie podstawówki, i jeszcze wyzywać innych... xD

No ale dobrze, mam litość dla ułomów. Całkowicie za darmo wkleję Ci coś, co pomoże Ci zrozumieć podstawy:

https://openstax.org/books/fizyka-dla-szk%C3%B3%C5%82-wy%C5%BCszych-tom-2/pages/1-6-mechanizmy-przekazywania-ciepla

Może coś zrozumiesz. Jeśli nie, to może zadziała chłopski rozum: jeśli masz nagrzaną do powiedzmy 24 stopni powierzchnię powiedzmy 130 metrów sześciennych, do której bezustannie dociera strumień powietrza
  • Odpowiedz