Wpis z mikrobloga

Ktoś wie o co chodzi z wycofywaniem ofert sprzedaży na #allegro ?
Miałem taką sytuację, że znalazłem pewien przedmiot w fajnej cenie. Kupiłem dla siebie i dałem znać kilku znajomym, wysyłając link do aukcji. Widziałem, że jest wystawionych kilkadziesiąt sztuk na sprzedaż. Mam sporo znajomych, którzy mają zajawkę na survival/turystykę, więc ten przedmiot szybko się sprzedawał wśród moich znajomych, z tego co widzę na allegro to od momentu jak go zauważyłem zostało sprzedanych kilkanaście sztuk (możliwe że to kupili moi znajomi) i nagle wyświetla się informacja, że aukcja została zakończona. Mimo, że na początku dostepna ilość sztuk tego przedmiotu była dużo większa.
Czy sprzedawca wystawił towar "po kosztach", żeby tylko zainteresować klientów swoją ofertą? Sprzedawał z minimalną marżą i przestraszył się, że nagle w ciągu jednej godziny sprzedało się kilkanaście sztuk jednego towaru? O co tu chodzi?
#ecommerce #handel #sklepyinternetowe
  • 6
  • Odpowiedz
@inko-gnito: tam możesz sobie podać że masz i 1000szt, może mu się porostu wszystkie sprzedały, albo faktycznie, skoro się zaczęły sprzedawać lepiej to podniesie cenę i wystawi ponownie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@inko-gnito: możliwe, że w allegro wbił dużą liczbę w stan, dla własnej wygody, żeby nie musieć tego pilnować. Na zasadzie, wbijam 1000 sztuk, choć na stanie mam 10, ale sprzedają się zwykle 2-3 tygodniowo, więc spokojnie wystarcza, a jeśli się sprzeda to uzupełniam zapas.
Jak ty i znajomi, nagle mu wykupiliście większosć, albo cały doraźny zapas, a być może uzupełnienie trwa długo, to wyłączył aukcję, bo za spóźnienie na allegro są
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito
A patrzyłeś czy konto sprzedawcy nadal istnieje. Allegro potrafi uznać nagły wzrost sprzedaży, za oszusto sprzedajacego i zablokować mu konto.

PS. Mi zablokowali kiedyś konto, bo kupujący był z tego samego miasta. Uznali, że transakcja była lewa i miała na celu podbicie statystyk.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: konto sprzedawcy istnieje. Z oferty zniknął przedmiot, który kupiłem.
Jak czasem czytam conodwala allegro, to zastanawiam się jakim cudem ten portal jeszcze istnieje.
  • Odpowiedz