Wpis z mikrobloga

@morgiel: bawi mnie aktywistyczna magalomania, jokoby jednostka miała tak ogromny wpływ na środowisko że jest w stanie odwrócić swoimi akcjami zmiany klimatyczne, za to korporacje tak niewiele mogą, że nie muszą robić prawie nic
  • Odpowiedz
@morgiel: Dlaczego corporate class jest demonizowana w tym obrazku? Dlatego, bo comunnists class która rządziła w PL latach 45-89 wydajniej dbała o ekologię ponieważ zamiast Meatless Mondays były jedynie Sometimes Meat SUndays?
  • Odpowiedz
bawi mnie aktywistyczna magalomania, jokoby jednostka miała tak ogromny wpływ na środowisko że jest w stanie odwrócić swoimi akcjami zmiany klimatyczne, za to korporacje tak niewiele mogą, że nie muszą robić prawie nic


@23kulpamens: dosłownie o tym jest ten obrazek xD
  • Odpowiedz
@23kulpamens nie, masz racje, ja cie rozumiem, w odróżnieniu od innych wykopków.
Nie możemy polegać na jednostce, w kwestiach egzekucji kapitaluchów. Dlatego jest potrzebne zorganizowanie w jakieś większe grupy, może nawet ponadnarodowe, i w tych grupach zaatakować bogatych. W końcu bogaci mają ochrone, którą ciężko jedną osobą pokonać.
  • Odpowiedz
egzekucji kapitaluchów


@Diamond-kun: dobrze się czujesz? Miałem na myśli ponoszenie odpowiedzialności przez korporacje za wyrządzone szkody, wobec odpowiedzialności którą ponosi jednostka, jest to nie współmierne. Jednostka musi ponosić koszty za całe społeczeństwo. Taki BP, który spowodował wyciek ropy w zatoce meksykańskiej, zapłacił karę która wystarczyła tylko na usunięcie samego wycieku, realne koszty usuwania szkód były kilkukrotnie większe i do dzisiaj są ponoszone.
  • Odpowiedz
dosłownie o tym jest ten obrazek xD


@znikam5: Nie, nie jest, obrazek jest głupi. Problemem jest korporacja i system, a nie konkretni ludzie. Zabijesz jakiegoś managera, to na jego miejsce wejdzie kolejny i będzie robił to samo, zabijesz wszystkich, to w ciągu kilku lat kolejni nauczą się działać tak samo. Korporacja jako działający mechanizm jest problemem i system który pozwala jej działać w taki sposób.
  • Odpowiedz
przecież indywidualna odpowiedzialność to jest dokładnie propaganda koncernów paliwowych żeby sobie umyć rączki

Właśnie to mam na myśli. Ludzie zamiast obciążać siebie albo nastawiać się przeciw sobie, albo na jakichś konkretnych bogoli powinni dobierać się do tyłków wielkich międzynarodowych koncernów, bo to one odpowiadają za prawie wszystkie szkody środowiskowe
  • Odpowiedz
kolega chyba nie do końca zapoznał się z obrazkiem


@ZenonBis: daj mu spokój, tam już było za dużo słów po innemu

BTW do obrazka: kiedys były meatless fridays i komu to przeszkadzało
  • Odpowiedz
@morgiel: a te straszne korporacje to co? Dla zabawy palą ropę, diabolicznie się śmiejąc? XD

Chcesz być eko, to nie podróżuj, płać za elektryka, albo zapieprzaj rowerem, i kupuj jedzenie pięć razy drożej.
  • Odpowiedz