Wpis z mikrobloga

@nO-C34: Bo w Polsce buduje się obecnie rekordowa liczba mieszkań. W innych miastach też tak jest tylko mała część ogłoszeń z oddanych inwestycji trafia w całości na otodom.
  • Odpowiedz
@nO-C34: w Poznaniu była dość luźna zabudowa i jest masa terenów pod zabudowę, a do tego miasto jest bardzo przyjazne devom. Właściwie dowolny obszar przekształcają jeśli dev chce budować - np. tereny rekreacyjne dookoła Malty. Inwestycji jest masa, dość szybko budują, a jednocześnie nie ma aż takiego popytu w stosunku do TOP 4 (mniejsza ranga miasta, mniejsza atrakcyjność). Ja na z własnego dośeiadczenia mogę wymienić kilka miejsc, gdzie 2 lata
  • Odpowiedz
@nO-C34: bo w Poznaniu w 2023 był bardzo biedny - bardzo mało inwestycji, czekano chyba na BK2% i teraz te inwestycję wchodzą. Jest tego mnóstwo. Do tego jak ktoś wyżej pisał - poznański styl życia ma jakąś manie na punkcie posiadania domu pod miastem (najczęściej bliźniaka albo szeregowca), nie wiem skąd to wynika bo ja nie tutejszy ale czasem jak słucham historii kolegów z pracy jak wygląda ich życie w
  • Odpowiedz
@grek_zorba: Poznań ma raczej najlepszą komunikację w Polsce, a też chyba najwięcej na nią narzekają Ci którzy dojeżdżają autem z jakiejś wioski. W innych miastach nie słyszałem takiego narzekania, bardziej chyba się śmieją jak we wrocku.
  • Odpowiedz
@grek_zorba: to może zależy od tego gdzie mieszkasz, ale mi za cholerę się nie opłaca mieć samochodu, jeszcze zniżka z krwiodawstwa i koszty może z 600 zł na peke na rok.
  • Odpowiedz