Wpis z mikrobloga

@enzojabol ujadające psy akurat najchętniej #!$%@?łbym z miasta, podobnie jak drących mordę kibiców sportowych czy inne bydło robiące zbędny hałas w jak motocykliści z nielegalnymi wydechami czy debili w mustangach na przelocie. To dokładnie takie samo chamstwo.
  • Odpowiedz
Nie szukacie kompromisu


@N331: "kompromisy" z katolikami polegają w ich mniemaniu na tym, że oni robią sobie co chcą, a ateiści udają, że nie istnieją.
  • Odpowiedz
@mateusz-bogacki: o ile jestem tolerancyjny zarówno dla religii, jak i wszelkiej maści np. innych kolorowych ugrupowań, to za #!$%@? dzwonami o 6 rano a później co godzine, tak że nie można spać latem przy otwartym oknie, powinna być co najmniej kara chłosty ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@N331: Gdzie mam sie #!$%@? wyprowadzic jak kosciolow wsziedzie nasrane? Lotnisko to jest cos czego nie wyciszysz, natomiast w te #!$%@? dzwony o 6:30 mozesz nie walic przez pelne 60 sekund
  • Odpowiedz
@N331 ale manipulujesz. Nikt nic nie ma przeciwko punkt 12 w niedzielę przez minutę. Jestem pewny, że były tam nadużycia. Nie znam ANI JEDNEGO PRZYPADKU żeby problemem były dzwony tylko w niedzielę a nie np. o 6 rano.

I tak, zgadzam się. Nie chcę by z tego zrezygnowano całkowicie. Jest klimat i też lubię ten dźwięk mimo, że do kościoła nie chodzę. :)
  • Odpowiedz
@mazut_kluczowy: przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. W skrócie. Dla mnie to cześć naszej historii i kultury. Toteż choć raz na tydzień podzwonić jest jak najbardziej ok, kompromis. Zwłasza, że to fajne dla turystów. A w mieście masz mnóstwo cyklicznych hałasów które nie dostały bana.

A w komentarzachod jednej skrajności w drugą i generalizowanie, a jeszcze hipokryzja wychodzi
  • Odpowiedz
@mazut_kluczowy: właśnie główny wątek zamienił się w ogólne bicie dzwonów w Polsce. Tak jak zdjęcie krzyży w urzędzie w pozbycie się ich z każdej przestrzeni, nawet kapliczkek i krzyży na państwowym gruncie. A wtedy to trzeba wszyskich symboli, kultury i ideologi też. Bo równość to szare państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
doprowadzą go do porządku


@jamajskikanion: i bardzo dobrze. Pewnie stary komuch co donosił na znajomych, albo młody neuropek co od starego nauczył się konfidencić lewacka sześćdziesiona xD
  • Odpowiedz
@mateusz-bogacki: Niektórzy komentujący chyba nie ogarniają, że dzwony co kwadrans we wieży kościoła miały sens ponad 200 lat temu jak ludzie pracowali w polu i nie posiadali zegarków, albo nawet zegarów w domu. To nie była funkcja religijna tylko bardziej społeczna.

W formie symbolicznej tradycji może mieć nadal sens, jeśli do tego symbolu zostanie to sprowadzone. Nikt nie potrzebuje słyszeć dzwonów w mieszkaniu, albo w szczerym polu na wsi.
  • Odpowiedz
@N331: mordko tam co godzine #!$%@?ło, zresztą dzwony są absolutnie zbędne. Ludzie mają zegarki i jak chcą to wiedzą kiedy jest msza. Nie trzeba #!$%@?ć w dzwony jak kiedyś
  • Odpowiedz