Wpis z mikrobloga

Mam nieprzyjemność odwiedzania onkologii w #bytom i zastanawiam się jak to jest że potrafimy na losowe wydarzenie wybudować najnowocześniejsze stadiony za kilkaset milionów, a wchodząc do szpitala mam wrażenie, że jestem na inspekcji czy zamknąć budynek i powinienem iść w kasku… obskurne miejsce, które ostatnie prace naprawcze widziało razem z niemieckimi karabinami. #polska
  • 28
  • Odpowiedz
W sumie opis pasuje do większości budynków na terenie Bytomia :D
Ja się nie dziwię, że za komuny były pomysły, by ludzi przesiedlić z tego miasta kajś indziej.
A tak serio, to mając w okolicy tak świetną onkologię jak gliwicką, bym dopłacił byle nie wylądować w takim Bytomiu
  • Odpowiedz
@niktvvazny: nie miej wątpliwości.
Byłem kilka razy z teściową w Gliwicach.
Ona jest z Tarnowa.
Tam przyjeżdżają z całej Polski

No chyba że sprawa jest zamknięta.
W sensie że jest po sprawie.
Ewentualnie sprawdź lekarza czy pracuje w Gliwicach
  • Odpowiedz
@niktvvazny: byłem w tym szpitalu chyba odwiedzać znajomego. Jezus jak by wyciągnęli z Auschwitz. Od razu się człowiek czuje chory jak tam idzie. Kible to oczywiście mocna lata 80/90
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: widocznie za malo wyborców w szpitalach było. To mnie bardzo bolalo za rzadu pisu, na wierzchu sukces i dobrobyt a pod dywan zamieciona ruina, co bardzo ładnie się odwdzięczyło w pandemii
  • Odpowiedz
@markhausen: Bytom nie jest zły (w sensie onkologia). Dziadek mojej żony trafił tam z rakiem trzustki. Zaproponowali albo standardowe leczenie które nic nie da albo eksperymentalna terapię. Standardowe leczenie miało mu dać do 6 miesięcy zycia, eksperyment nie wiadomo, ale obstawiano że więcej. Koniec końców żył 6 lat. Dostał 5,5 roku w gratisie bo trafił właśnie do Bytomia a nie do Gliwic. Zobaczył prawnuka i prawnuczkę, zobaczył jak jego najmłodsza wnuczka
  • Odpowiedz
dziwie się ludziom którzy walczą o nowy stadion czy hale a nie o szpital czy przychodnie


@siodemkaxx: Bo Boladzy to stworzenia emocjonalne. Szpitale czy przychodnie powodują tylko #!$%@?, więc po co je budować? Pani Hrynkiewicz z partii powiedziała przecie niech jadom, to niech jadom. Widziałeś jakie ci rezydenci ajfony mają? Jakie języki obce znają? Za lepszych się uważajo, inteligenci. Ich rodzice to pewnie bogacze którzy dorobyly się na krzywdzie Polski, a
  • Odpowiedz
@niktvvazny: jak zaczęłam chodzić do poradni przyszpitalnej w Bytomiu, to rejestracja była w takim obskurnym budynku, który chyba od lat 70. nie był remontowany. Trzeba było stać w kolejce na klatce schodowej, w chłodne dni zimno było jak skurczysyn, a raz waliło szczynami. Na szczęście teraz rejestracja jest w innym budynku, a ja odkryłam, że zgłaszać się można do godziny 12 i nie stoję wtedy w kolejce jak kretynka, bo jest
  • Odpowiedz
@k__d: ale ja się nie umawiam na wizytę, bo tę już mam zaklepaną na konkretny dzień, po prostu muszę przyjść i się pokazać, że jestem. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
dlatego dziwie się ludziom którzy walczą o nowy stadion czy hale a nie o szpital czy przychodnie...


@siodemkaxx: Teraz naród walczy o nowe lotnisko. Nie o zdrowie, nie o edukację, tylko by banany i politycy mogli bez przesiadki latac za ocean.
  • Odpowiedz
@eeehhh: polacy to po prostu naród niewolników bez elit. Od zawsze byliśmy bandą cymbałów (jak ktoś zaprzeczy, to przypomnę szlachtę, machanie szabelką, radość Bolaga że może skoczyć do pustego basenu na główkę - 2 wś i nie tylko), a teraz dodatkowo pozbawiono nas większości inteligencji.
  • Odpowiedz
@niktvvazny Górniczy czy poradnia na Batorego? Batory to zawsze była patologia, górniczy kiedyś to było coś ale odkąd powstał szpital górniczy w Sosnowcu to stracił swoją świetność, kiedyś tam było lądowisko dla helikopterów i byl to jeden z najlepszych szpitali w rejonie, a teraz… onkologia to nie jedyny taki oddział chociaż spędziłam tam z mamą długie godziny czekając aż system szpitalny się odwiesi i mama dostanie receptę. A oddział neurologii to krótko
  • Odpowiedz
potrafimy na losowe wydarzenie wybudować najnowocześniejsze stadiony za kilkaset milionów


@niktvvazny: bo stadiony generują przychód a szpitale nie
pozdrawiam

Z tego samego powodu Lewandowski zarabia kilkadziesiąt milionów euro rocznie, a lekarz w szpitalu 500x mniej
  • Odpowiedz
@niktvvazny: mysle, ze to kwestia regionalna. w zeszlym tyg skonczyl mi sie pobyt szpitalny w miescie wojewodzkim na nfz i narzekac nie moge. jedzenie dostosowane do leczenia (przed operacja mniej, wiadomo. potem stopniowo wiecej do poziomu, gdzie ciezko bylo przejesc caly obiad).
pielegniarki absolutnie wspaniale i poswiecajace mnostwo uwagi pacjentom. zabiegi wykonywane bardzo dobrze.
  • Odpowiedz