Wpis z mikrobloga

Zmienił się tylko sposób prezentowania oprocentowania (wcześniej 2%, teraz 7,14%) rata jest ta sama, po prostu pokazuje oprocentowanie wraz z dopłatą bgk
  • Odpowiedz
@marcpol: Tak się podłączę pod temat, ale trochę inny bank i inna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º) W aliorze mam bk2 na 360 miesięcy. Do zakończenia budowy mam karencje, w sumie jakieś 8 miesięcy. No i tak patrze, to w aplikacji wyliczyło, że na ten moment mam opłacone 6 rat z 360. To te raty z karencji wliczają się w sumę rat całego kredytu ?! Znaczy de
  • Odpowiedz
Płatna co prawda 17 czerwca, więc może puszczą korektę.


@naczelnyhejterinternetu: Wyższa rata wynika z dłuższego okresu naliczania odsetek - 15 czerwca to sobota, dlatego rata zostanie pobrana pierwszego dnia roboczego.

@marcpol: Tak się podłączę pod temat, ale trochę inny bank i inna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º) W aliorze mam bk2 na 360 miesięcy. Do zakończenia budowy mam karencje, w sumie jakieś 8 miesięcy. No i
  • Odpowiedz
@doktorplaga: @naczelnyhejterinternetu też to zauważyłem. I to przez zmianę niby wyświetlania tego oprocentowania zwiększyli sobie oprocentowania za te 2 dni. Możecie sobie to sprawdzić: (pozostały kapitał) x oprocentowanie/365 x 2 dni.
W przypadku tych 2% jest to co powinno być, a zmieniając na 7% zwiększyli sobie odsetki za te dwa dni.
  • Odpowiedz
@fishhero hmm, ale opis tego oprocentowania w aplikacji zostawili stary czyli „Uwzględnia czynniki okresowo podwyższające lub obniżające stopę procentową np. dopłaty”. Poczekam jeszcze na najblizsze zawiadomienie (czy rata i czesc kapitalowa sie zgadzaja), ale nie podoba mi sie ze ktos przy tym majstruje.
  • Odpowiedz
@errorOK1234 @grabaar byłem w Banku i oni sami do końca nie wiedzą skąd się biorą te rozbieżności.
Ogólnie tak, ta zmiana wynika z tego że mamy 32, nie 30 dni rozliczeniowych i stąd doliczone odsetki, natomiast w kolejnym miesiącu powinny zostać pomniejszone ze względu na to że będzie to okres 28 dni (taka informację otrzymałem, zobaczymy czy to prawda.
  • Odpowiedz
@marcpol bylbym mega wdzieczny za pomoc, (bo zanim Bank/oddzial mi odpisza to pewnie rata juz zostanie potracona). Dostalem najnowsze zawiadomienie o wysokosci raty i, zgodnie z obawami gdy zmieniali to oprocentowanie z 2% na 7.14% kilka tygodni temu, „Łączną kwotę do zapłaty” w zawiadomieniu na samym dole mam na ponad 4000 zł (jakby była bez dopłat), ale w aplikacji „Kwota najbliższej spłaty” to nadal nieco ponad 2000 zł (z dopłatami). Biorac pod
grabaar - @marcpol bylbym mega wdzieczny za pomoc, (bo zanim Bank/oddzial mi odpisza ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy warto ograniczyc ilosc srodkow na koncie na wszelki wypadek do tych 2k czy bedzie to strzal w kolano?


@grabaar: Nie, nie jest to dobry pomysł. Prawdopodobnie jest to tylko problem techniczny z wyświetlaniem podanej kwoty. Jeśli jednak bank pobierze wyższą kwotę to trzeba będzie złożyć reklamację.
  • Odpowiedz
  • 0
@doktorplaga Mam dokładnie to samo, rata wzrosla o 100 zł. Wysłałem zapytanie już tydzień temu ale chyba się nie doczekam. Teraz już wiem z wykopu ze to przez te 2 dni więcej, zobaczymy jaka będzie następna rata.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mikizord

Wysokość raty zmienia się w związku z przesunięciem terminu płatności raty wypadającej w dni wolne od pracy, a nie z powodu zmiany sposobu prezentowania oprocentowania w kanałach zdalnych.

Naliczenia dla tych kredytów są prawidłowe i działają analogicznie, jak dla standardowych kredytów mieszkaniowych, gdy płatność raty wypada w święto lub w weekend. Płatność raty jest przesuwana na kolejny dzień roboczy. Takie przesunięcie funkcjonuje w banku od 2008 r. i wynika z wymogów
  • Odpowiedz