Wpis z mikrobloga

Podczas gdy kobiety i dzieci uciekają z Ukrainy z łatwością, mężczyzn spotyka zupełnie inny los. Zamiast schronienia i pomocy, stają w obliczu drastycznego wyboru: walka w wojnie, której nie chcą, lub ryzykowna ucieczka przed przymusowym poborem, który często kończy się tragicznie. Wielu mężczyzn decyduje się na heroiczny krok - walkę ze śmiercią, byle nie z bronią w ręku stawać się narzędziem w geopolitycznej grze skorumpowanych elit.
Ukraina stała się areną, na której rozgrywa się dramat prawdziwego patriarchatu. Podczas gdy kobiety traktowane są z litością i otrzymują schronienie, mężczyźni zmuszani są do walki i śmierci w imię interesów garstki oligarchów i polityków. Przymusowy pobór to nic innego jak współczesne niewolnictwo, zbrodnia przeciwko ludzkości, która obnaża brutalną rzeczywistość - życie męskiego obywatela jest niczym więcej, jak materiałem na armatnie mięso.
Sytuacja na Ukrainie staje się ponurym symbolem dyskryminacji i niesprawiedliwości. Dlaczego to właśnie mężczyźni zawsze muszą płacić najwyższą cenę? Czyż ich życie, ich wolność, ich marzenia są warte mniej niż te kobiece? Czas na refleksję i walkę o system, w którym płeć nie determinuje ludzkiego dramatu.

#pieklomezczyzn #rownouprawnienie #ukraina
MGTOWPL - Podczas gdy kobiety i dzieci uciekają z Ukrainy z łatwością, mężczyzn spoty...

źródło: 442404890_122137872452235871_3995828022132220224_n

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
do walki i śmierci w imię interesów garstki oligarchów i polityków.


@MGTOWPL: no popatrz, jak rosja kogoś atakuje to zawsze zaatakowani giną "w imię interesów". My w 1920 i 1939 też ginęliśmy "w imię interesów", a troskliwi rosjanie się tylko nad naszym losem rozczulali jedną ręką - drugą pociągając za spust. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawdawmoskwie - >do walki i śmierci w imię interesów garstki oligarchów i polityków....

źródło: Odezwa_sowiecka_1939_3

Pobierz
  • Odpowiedz
@MGTOWPL: tak, że to nieuczciwe, świat jest okrutny, mężczyźni są dyskryminowani i niedoceniani, a wojna to piekło - i że tak niestety było i będzie wszędzie w analogicznej sytuacji.

Ale to co wy robicie - wpychając teksty o ginięciu w imię jakichś nieokreślonych interesów oligarchów z księżyca, nawet nie wspominając o inwazji Rosji - to zwykłe rozmywanie winy. Kropka w kropkę takie jak przy poprzednich ruskich napaściach. Morderca jest jeden
  • Odpowiedz
Podczas gdy kobiety i dzieci uciekają z Ukrainy z łatwością, mężczyzn spotyka zupełnie inny los.


@MGTOWPL: Co za jawna niesprawiedliwość! Kiedy przejdzie ta ustawa o przymusowej mobilizacji dzieci na front? Dość wylegiwania się w przedszkolach!
  • Odpowiedz
@prawda_w_moskwie: przecież przekaz wpisu OPa jest uniwersalny i tak samo dotyczy niewinnych rosyjskich chłopaków - wcielonych na siłę do armii, żeby wbrew ich woli zabijać ukraińskich chłopaków, a następnie samemu zginąć z ich rąk.

Ile musi powstać tekstów kultury i opracowań naukowych z zakresu historii, żeby ludzie w końcu zrozumieli, że na wojnie nie ma sztandarów. Są tylko ofiary, cierpienie i trauma - po obu stronach.
  • Odpowiedz
@prawda_w_moskwie: no tak. ale jeżeli polski żandarm przyjdzie do mnie do domu by mnie wepchnąć do zwierzęcego wagonu prosto na stacje meat grinder to on jest dla mnie takim samym oprawcą jak ruskie bydło
  • Odpowiedz
@MGTOWPL: to miej pretensje do polityków, a nie do kobiet i dzieci. Ja, jako kobieta, uważam, że niemoralne i zbrodnicze jest zamykanie granic dla kogokolwiek, kto chce uciec przed wojną. Ale jako że nie jestem znaczącym politykiem, to mogę sobie co najwyżej powiedzieć na głos co o tym myślę, tak samo jak Ty. I co to da? No właśnie. Ale nie, Ty musisz sprowadzać temat do wojny płci i robienia większej
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: spieprzaj ze swoim symetryzmem. Na froncie nie ma niewinnych ruskich z poboru. Wszyscy którzy tam są, podpisali lukratywne kontrakty żeby zabijać gwałcić i rabować.
  • Odpowiedz
@MGTOWPL: Połknęliście propagandę ruskich trolli jak pelikany. Każdy jest winien atakowi na Ukrainę, oligarchowie, kobiety, światowe elity, politycy. Wszyscy tylko nie Rosja.

Brawo.
  • Odpowiedz
@MGTOWPL: Tekst piękny i prawdziwy ale jedno zastrzeżenie.

Może się czepiam słownictwa, ale wydaje się to istotne bo feminazistki sieją propagandę i nawet "manosfera" się na tą narrację łapie. Nie ma, nigdy nie było i nie będzie żadnego "patriarchatu". Jeśli uprzywilejowana jest tylko jakaś wąska grupa mężczyzn na szczycie to jest to oligarchia.
  • Odpowiedz