Wpis z mikrobloga

trochę z braku kasy na jakieś "prawdziwe" wakacje, zacząłem myśleć nad jakimś wypadem pod namiot gdzieś

jakie destynacje byście polecili? Start z Gdańska. Żeby mieć kontakt z naturą, myślałem o mazurach lub bieszczadach. Mogę dojechać autem lub np pociągiem, a nawet rowerem

mam śpiwór tylko w zasadzie, więc musiałbym trochę wydać na początku na jakiś ekwipunek. Fajnie byłoby go robić z myślą o wycieczkach rowerowych w przyszłości, bo chciałbym to połączyć i ruszyć gdzieś z sakwami.

Aktualnie mam rower marin muirwoods kupiony kilka lat temu, ale za rok/dwa chcę go zmienić na jakiegoś gravela

#bikepacking #rower #podroze #turystyka
  • 22
  • Odpowiedz
chcę go zmienić na jakiegoś gravela


@PanLodowegoOgrodu: zmień w rowerze klamki i kierę na baranka, mostek, i masz gravela. To jest idealna baza do modyfikacji. Części znajdziesz gdzieś na olx używane.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: zależy jaki masz napęd obecnie. Bo od tego zależy jakie klamki byś potrzebował.

Kierownice to na szerokość barków (tj kości), czy będziesz chciał z flarą czy nie to jest osobista preferencja (ja np nie lubię flary).

Do mojego gravela zamówiłem sobie dedę zero2 z pasującym mostkiem, ale są i też tańsze :)
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: z rowerem to w góry stołowe i zahaczyć o czeską stronę. Byłam, polecam. Trochę do pochodzenia, trochę do pojeżdżenia. Beskid Sądecki jeśli wolisz teren, tam masz zawsze awaryjnie spanie w schronisku, ale bikepacking w tamtym rejonie wydaje mi się być bardziej wymagający niż w Stołowych. Compass ma fajną serię przewodników z trasami na rower.

Jeśli bez roweru to Beskid Sądecki lub Niski, bo Bieszczady w sezonie bym odpuściła.
  • Odpowiedz
@Zwiedzam: wystarczy kupować w marketach i na promocjach, too good to go dobrze rozwinięte. 2x droższe to było kilka lat temu. Prom to niecałe 800zł do Karlskrony, czyli tyle co 2-3 noclegi w Polsce.
  • Odpowiedz
@klefonafide: koszt 2-3 noclegów.800/3=267.

O, tu, tu:

Prom to niecałe 800zł do Karlskrony, czyli tyle co 2-3 noclegi w Polsce.


:P

Autor chce jechać tanio i pod namiot, a ty mu piszesz, że to tanio, bo tyle kosztują 2-3 noclegi w Polsce ;)
On jeszcze stamtąd musi wrócić i coś jeść. To nie są budżetowe wakacje. Plus stres, że się nie zepnie finansowo jak się coś pochrzani.
I chce w zielone
  • Odpowiedz
@klefonafide: op pisze że po taniości a ty ze Szwecją wskakujesz 1600 za sam prom to na lasta za 2000 z olką można jechać najtaniej będzie kupić namiot i rozbić się w strefie zanocuj w lesie na Velo mapa jest zaznaczone i szlaki rowerowe też są
  • Odpowiedz
I chce w zielone tereny, nie do miasta, w zielonym poza miastem trudno o markety.


@kasiknocheinmal: czy ty w ogóle byłaś rowerem gdzieś dalej niż twój powiat? Miałaś geografię w szkole?

Autor chce jechać tanio i pod namiot


@kasiknocheinmal: podałem sposób na tanie zwiedzanie Szwecji.

Plus stres, że się nie zepnie finansowo jak się coś pochrzani.


@kasiknocheinmal: to jest jedna z atrakcji turystyki rowerowej.
  • Odpowiedz
op pisze że po taniości a ty ze Szwecją wskakujesz 1600


@Zwiedzam: to jest główny koszt, który by poniósł, może da się taniej, wziąłem pierwszy z brzegu rejs nocny. Można samolotem, wyjdzie taniej, ale lotniska zazwyczaj nie oferują przechowalni takiego dużego bagażu jak karton od roweru.
  • Odpowiedz