Wpis z mikrobloga

Witaj potężny Wykopie! Znajomy mi Was polecił jako sposób na wszelkie zło z jakim tu przychodzę. Do rzeczy.

Od jakiegoś czasu jestem nieszczęśliwym użytkownikiem nowego internetu. "Dostawcą" jest mój sąsiad. Jest to internet radiowy. Chłop wystawił u siebie jakąś antenę, założył drugą u mnie(mieszkamy jakieś 100m~~ od siebie) no i niby wszystko działa, aczkolwiek internet o 19.45 się wyłącza na 2-3 minuty, wraca, jest fajnie, za 2h znów gaśnie. (Mam wrażenie, że od rana jest lepiej niż wieczorem, natomiast bardzo zastanawia mnie ta jedna regularna godzina "19.45"). Router to Totolink x5000r. Sąsiad kazał także "pingować" cały czas połączenie z routerem/anetną i czymś tam jeszcze, czego screen załączę tutaj (screen akurat jak rozłączyło). Oddam pół duszy i rękę mojej córki, komuś, kto pomoże dla mnie w tej sprawie :(

#internet #awaria #router #internetmobilny #elektronika
DyzmaP - Witaj potężny Wykopie! Znajomy mi Was polecił jako sposób na wszelkie zło z ...

źródło: ping2

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DyzmaP: Cześć. Opisz tę konfigurację precyzyjniej. Czy adres 192.168.0.1 jest po Twojej stronie sieci? Czy adres 192.168.8.1 też jest po twojej (antena) czy po jego?
Jak jesteś połączony ze swoim routerem? Kabel/Wifi?

Wykonaj jeszcze polecenie "tracert 1.1.1.1" i wrzuć screen.
  • Odpowiedz
@DyzmaP: jeżeli wywala zawsze w okolicach 19:45 to musicie poszukać w konfiguracji sprzętu sieciowego i po twojej i po sąsiada stronie co się dzieje o tej godzinie w logach
  • Odpowiedz