Wpis z mikrobloga

#breakingbad #kino #film #seriale #opinia
Obejrzałem właśnie całe Breaking Bad po raz pierwszy. Łał! Serial zrobił coś czego zupełnie się nie spodziewałem, mianowicie tak jak wszystko co do tej pory dane mi było obejrzeć ma 1 fajny sezon potem 2-3 jest zazwyczaj petarda po czym lecimy w dół, tak tutaj jest zupełnie na odwrót.

Pierwszy sezon może być ale im dalej w las tym lepiej, 4 i 5 sezon wręcz wgniatają w buty. Aczkolwiek końcowy pól happy end mocno mnie zawiódł, moim zdaniem serial powinien skończyć się dużo mroczniej (jestem gotowy polec na wzgórzu obrony tej opinii choćby sam)

Dlatego ostatecznie nie mogę dać 10/10. Daję 9,5*/10 Gwiazdka dlatego że mimo wszystko waham się między solidnym 9 a 9,5
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slec22: No to jest jeden z najlepszych seriali w ogóle. Zgadzam się, że kolejne sezony są co najmniej równie wciągające. Ile czasu oglądałeś BB, miałeś maraton? Bo ja to oglądałem w ponad tydzień, codziennie po kilka odcinków na raz. Trudno się powstrzymać przed odpaleniem kolejnego, LOL.
  • Odpowiedz
@slec22: od czasu BB obejrzalam juz kilka innych seriali i ciagle jestem zdania, ze jest naprawde malo tak dobrze zrobionych przemyślanych produkcji. i twórcy nie dali się ponieść hype'owi, bo jak to zwykle ma miejsce, kiedy serial staje sie popularny, to jego jakość spada. pamietam, ze siedzialam wbita w fotel, przezywalam i empatyzowalam z bohaterami i pozniej kazalam kazdemu znajomemu ogladac XD
  • Odpowiedz
@slec22: Czyli w 4 doby obejrzałeś wszystkie sezony Breaking Bad? Toż to chyba rekord w binge-watching :)
To teraz równie ciekawy spin-off "Better Call Saul" obczaj, ale najpierw odpocznij ;)
  • Odpowiedz
@slec22 podobno miał się skończyć mroczniej, ale scenarzyści dostali depresji i stwierdzili, że trzeba poprawić. Też byłem zawiedziony. !Jakby skończyło się tak, że Walt się wyleczył i przeżył, ale żona z dziećmi zostali zabici, to by mnie wgniotło
  • Odpowiedz
  • 2
@j557:
Generalnie moim zdaniem to oni powinni wszyscy gryźć ziemię i to w jakiś brutalny sposób ewentualnie że Jessi zostaje w tym labie do końca i nie jest wyjaśnione co dalej i to by było epickie zakończenie ich historii.

Następnie goście którzy skasowali Walta i Jessiego w następnej scenie witają się z jakimś samozwańczym kucharzem który dokładnie tak jak Jessie i Walt chce sobie po prostu na szybko do czegoś
  • Odpowiedz
To by pokazało całe zamknięcie cyklu i pokazanie że tak na prawdę to wszystko było błędnym kołem samo nakręcającej się przemocy i chciwości i że z tego nigdy nie wychodzi nic dobrego, tak bym to widział


@slec22: o c--j ale głębia xD

Zakończenie za mało mhroczne? Ile ty masz lat, 14?
  • Odpowiedz
  • 0
@dullboy:
Czuję się na takie 15 a 41. Po prostu męczą mnie filmy/seriale gdzie za każdym razem jest quasi happy end. Ile można. Jedyne książki które mnie w tej materii zaskakują to książki spod pióra G.Masterton Tam nigdy nie wiadomo czy główni bohaterowie dobrze skończą.

Ponad to dobra historia powinna mieć morał, tu moim zdaniem go brak.

@johnblaze12345
Ciężkie pytanie, ale chyba jednak Skyler w końcu miała więcej czasu
  • Odpowiedz
@slec22: BB jest zajebisty, pamietam ze też szybko obejrzałem wszystkie odcinki naraz, tak mnie wciągnęło.
No to teraz, tak jak kolega wyzej napisał, zapraszam na spin off Better call Saul, trzyma poziom BB
  • Odpowiedz
Po prostu męczą mnie filmy/seriale gdzie za każdym razem jest quasi happy end. Ile można.


@slec22: Mnie odwrotnie, wręcz brakuje feel good movies. :D
  • Odpowiedz