Wpis z mikrobloga

Chcę kupić nowego #smartwatch którego używać będę głównie do monitorowania aktywności: #silownia #bieganie na świeżym powietrzu, #rower i na urlop chciałbym zabierać go w #gory na szlak. Nie mam zamiaru czytać na nich sms czy wykonywać połączeń. Na początku chciałem kupić apple/ huawei ale uświadomiłem sobie że potrzebuję coś konkretnie pod #sport a nie kolejną "zabawkę" i padł wybór na #garmin ale nie mogę zdecydować czy wybrać coś z wyświetlaczem AMOLED (całe życie na takich pracowałem) np Forerunner 265 czy przesiąść się na MIP np Forerunner 255 / 955. Jest może tutaj jakiś użytkownik MIP i powie jak się sprawują one w pomieszczeniach i w nocy bo że są o wiele lepsze na słońcu to widomo. A może nawet ktoś się przesiadł z AMOLED na MIP i wypowie się czy bledsze kolory MIP przeszkadzają komuś kto działał na AMOLED ???

Jaki lepszy wyświetlacz

  • Amoled 40.0% (12)
  • MIT 60.0% (18)

Oddanych głosów: 30

  • 9
  • Odpowiedz
@washingtonplx: sam zastanawiam się którego garmina kupić. Moim zdaniem dużo szybciej niż na wykopie dostaniesz odpowiedź w komentarzach pod wstawkami garminow na pepper.pl
Garminy pojawiają się tam nawet kilka razy dziennie i sporo komentarzy pod nimi jest od osób które już je mają i używają.
  • Odpowiedz
@washingtonplx MIP ma sens jeżeli potrzebujesz mieć cały czas włączony ekran np bedzisz używał zegarka jak licznik rowerowy. OLED chyba zawsze będzie sie po kilkunastu sekundach wygaszał. Zobacz sobie też testy DCRainmaker. Z tego co pamietam nie narzekał na czytelność Oled w pełnym słońcu.
  • Odpowiedz
@washingtonplx: no w nocy i w ciemnych pomieszczeniach to jednak AMOLED wypada znacznie lepiej. Temat jest prosty, ale trzeba znać własne preferencje.
Ja świadomie używam MIPa, bo:
- mam wyrąbane na wygląd zegarka i jakość grafiki którą wyświetla
- zależy mi na długim czasie pracy baterii
- nie chcę wygaszać ekranu, chcę żeby godzina wyświetlała się ciągle
- sport uprawiam głównie w dzień

Jak zdarzy mi się wyjść pobiegać w nocy
  • Odpowiedz
@washingtonplx: nie widzę zadnego sensu posiadania Amoleda jesli sie zastanawiasz. Bo pewnie kasa robi roznice. Myslalem nad 965, kupilem w koncu 955, po 645 kolejny mip. Wszystko czytelne jak trzeba zerknac na parametry i tyle..
  • Odpowiedz
@washingtonplx Jestem w tej same sytuacji. Początkowo miał być AW, ale zdecydowałem się na Garmina. Oglądałem w salonie m.in 955 oraz 265 i 265 wydaje się fajniejszy. Jednak MIP w 955 wygląda trochę jak z poprzedniej epoki i ma sprane kolory, ale jednak wciąż się waham, bo może to technologia bliższa
prawdziwemu zegarkowi?
Mimo wszystko raczej kupię 265, ale daję sobie kilka dni do namysłu. Daj znać co wybrales :)
  • Odpowiedz
  • 0
Też się zastanawiałem i ostatecznie wziąłem 965 i jest super. Nie mam problemów w słońcu z tym wyświetlaczem jak to niektórzy piszą, widać dobrze i wyraźnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Beckham MIP wygląd tylko lepiej w świetle słonecznym i co dziwne znalazłem na YouTube tylko jeden film po rosyjsku gdzie testowano te zegarki w ciemności, ja biegam też zimą gdy jest ciemno czy robię trening na hali, wybieram 265s mam zbyt małe nadgarstki i 265 nie pasuje
  • Odpowiedz
@washingtonplx: bardziej chodziło mi to, że MIP to nie świecący zegarek tylko bardziej stonowany/ naturalny ekran, który pokazuje godzinę bez konieczności ruchu nadgarstka. Też mam mały nadgarstek, ale chyba wezmę 265
  • Odpowiedz