Wpis z mikrobloga

@Ulyssos 40 netto to jest 60 brutto? Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje się że to bliżej 75 brutto. 32 procent podatku plus 9 składki zdrowotnej i ZUS. To bliżej 50 procent pensji zabierają.
  • Odpowiedz
@demimka

@mrKuaku: nie musisz brać tak drogiego leasingu, ja płacę np 1,3k, ale miałam 30% wkładu własnego ¯\(ツ)/¯


Mój 2.5 k też nie jest drogim leasingiem. Wiesz jak ktoś zarabia z przedziału 10-15 k to raczej nie chce dziadować na aucie
  • Odpowiedz
@mrKuaku nie nazwałabym kupna nowego auta dziadowaniem ¯_(ツ)_/¯ jak ktoś nie potrzebuje dużego auta i woli wydawać na coś innego to od razu dziadowanie?
  • Odpowiedz
@Psychololek Oczywiście, że są prace bez stresu. Stres wynika z naszych nieuzasadnionych obaw i jest emocją, której wiele osób nie potrafi kontrolować. Wystarczy zrozumieć irracjonalność stresu i pracując nad sobą zaczynamy funkcjonować normalnie. Oczywiście lekarz chirurg, czy żołnierz na polu bitwy są wielokrotnie narażeni na sytuacje stresowe i w ich przypadku jest to zrozumiałe, ale nie ma wielu takich zawodów, które można porównać do takiej pracy. Sami często przez swoje olewanie obowiązków
  • Odpowiedz