Wpis z mikrobloga

Co update języka czy frameworka kupujesz nowa książkę? XDD

@nad__czlowiek: Po pierwsze framework to nie język. A język jako taki prawie zawsze jest wstecznie kompatybilny. Książke się kupuje po to, żeby język poznać, a w przyszłości wiedzę się uzupełnia dokumentacją online.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Problem z kursami jest taki - i mówię to z własnego doświadczenia - że są dla ludzi, którzy myślą w kategoriach "kopiuj - wklej". Ksiązki zazwyczaj poruszają temat bardziej dogłębnie i zawierają wskazówki oraz nawiązania do innych języków programowania lub omawiają zagadnienia w szerszym kontekście - dziedzinie informatyki.
  • Odpowiedz
@horus666: ale najważniejsze nie jest przeczytać tylko EKSPERYMENTOWAĆ co napisałem wyżej. Masz jakieś podstawy kodu opisane w kursie, potem kopiujesz snippety i dopisujesz funkcjonalność w locie korzystając z googla

Tylko tak można sie porządnie nauczyć kodowania, dlatego ksiązki to g---o, nie będę tracił czasu by przepisać przykład 300 linijek kodu z książki do IDE zeby soibe dodać 2-3 rzeczy i sprawdzić jaki będzie wynik
  • Odpowiedz
złowiek jest w stanie czytać 1k znaków na minutę, ale słuchać już nie.


@lubie_placki777: ale bzdura, przecież czytanie kilku linijek jednocześnie już dawno zostało obalone i wyśmiane, może jak czytasz romansidła to to działa, ale czytając "bardzo szybko" techniczne książki gowno zrozumiesz :)

Tu trzeba słowo po słowie, nieraz jedną linie 5 razy by zrozumieć co autor ma na mysli

Kurs ma przewage z prostego powodu - oglądasz 1 godzinę
  • Odpowiedz