Wpis z mikrobloga

Dlaczego firmy uciekają z UE i robią masowe zwolnienia?
Drogi prąd? Ryzyko wojny? Wysokie koszty pracownicze? Też, ale główny powód to ESG.

W 2026 wchodzi unijne raportowanie ESG.
"Raport ESG pozwala organizacjom przedstawić swoje działania dotyczące kwestii środowiskowych (ang. Environmental), społecznej odpowiedzialności (ang. Social) oraz ładu korporacyjnego (ang. Corporate Governance)."

To jest koszmar logistyczny nawet dla korporacji.

"Przygotowanie dokumentu stanowi duże wyzwanie dla przedsiębiorcy. Należy m.in. określić, w jaki sposób firma zarządza kwestiami związanymi z ryzykiem klimatycznym, przedstawić strategię działań wraz z opisem ryzyk i szans, a także wskazać cele i sposoby mierzenia ich realizacji. Wszystkie raporty mają zostać przygotowane cyfrowo według jednolitego schematu. Zapewni to możliwość ich łatwego porównywania oraz gromadzenia."

... ale to nie tylko o klimat chodzi, a np. w tabeli social masz "ile LGBT zatrudniłeś, co robisz dla inkluzywności i takie inne pierdoły"
Wszystko ma podlegać zewnętrznym audytom.

W skrócie - wysyłają Ci oficera prowadzącego do firmy.

#biznes #firma #gospodarka #ekonomia
StaryCzlowiekTezMorze - Dlaczego firmy uciekają z UE i robią masowe zwolnienia? 
Drog...

źródło: R

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@StaryCzlowiekTezMorze: Te które produkowały głównie poza EU tak, ale tym co produkują dla EU nie opłaca sie uciekać, a nawet bedzie opłacało się zmieniac podwykonwaców na tych z EU. ESG daje super dokładne dane które moga być np wykorzytywane do wspierania EU. Różnjego rodzaju dotację będzie można wycelować w lokalne przedsiebiorstwa a nie wydac na dowtawców z Chin czy innego Pakistanu
  • Odpowiedz