Wpis z mikrobloga

Mirasy, doczekałem się etapu, gdzie żoną kupujemy ekspress automatyczny do kawy.
Wybrałem kilka modeli, którymi jestem zainteresowany. Może ktoś z Was używa jeden z nich i mógłby powiedzieć jakieś plusy, bądź w drugą stronę minusy.
Saeco bardzo podobają się żonie.
Mam zamiar sprawdzić jesczcze Melitty, ale mają tragiczny opis....

Nivona CafeRomatica 756 / 759 ( praktycznie to samo )
Nivona CafeRomatica 769 / 779 ( praktycznie to samo )
Nivona CafeRomatica 791 / 795 ( praktycznie to samo )
Nivona CafeRomatica 821

Saeco GranAroma SM6580
Saeco GranAroma SM6582

Siemens EQ.500 TQ513R01
Siemens EQ.500 TP513R09
Siemens EQ.6 PLUS TE651209RW / TE651309RW ( praktycznie to samo )
Siemens EQ.6 PLUS TE653311RW / TE653M11RW
Siemens EQ.6 PLUS TE655203RW ( Ciśnienie 19 Bar )

De'Longhi ECAM380.95.TB / ECAM380.85.SB ( Praktycznie to samo )
De'Longhi ECAM370.70.B

#ekspresdokawy #ekspres #philips #saeco #delonghi #kawa #kawatime
  • 14
  • Odpowiedz
Coś możesz powiedzieć ogólnie?


@machello: nie wiem, działa. Robię kilka kaw dziennie. Potrafi zrobic dwie jednocześnie. Nigdy nie miałem innego ekspresu. Jest zupełnie inny niż kapsułkowe czy budżetowe sprzęty znajomych (lepszy)
  • Odpowiedz
@machello: Ja mam saeco sm7685/00. Konkretnie to już stary model, kupowany jakieś 5 lat temu pewnie jako jeden z najwyższych modeli za gruby hajs. #!$%@? nie chce się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo bym wymienił na jakiegoś najnowszego z wielkim wyświetlaczem.
Generalnie te co podałeś to nie różnią się podobno niczym prócz właśnie wyświetlacza i jakiegoś softu. To sprawdzona konstrukcja. Ja i różowa jesteśmy zadowoleni.
  • Odpowiedz
Saeco GranAroma SM6580


@machello: żona kupiła rok temu i daje radę, czterech domowników może sobie indywidualnie zapamietać przepisy na ulubione kawy i potem bez dodatkowego ustawiania łatwo włączać, upierdliwe jest że jak zabraknie wody w trakcie robienia kawy a ty nie dolejesz w ciągu niezbyt długiego czasu to nie dokończy robienia kawy fajne natomiast czyszczenie czy raczej dezynfekcja rurki od mleka gorącą parą. Piana bardzo fajna wychodzi ale trzeba tłuste mleko
  • Odpowiedz
@machello: też polecam Saeco, miałem Delongi 6 lat ale Saeco to inna liga. Robi świetne kawy mleczne i do tego system z rurką jest super. Nigdy więcej upierdliwych pojemników na mleko.
Przy okazji to co podałeś to ten sam model różniący się tylko kolorem.
  • Odpowiedz
  • 0
Pod dłuższej rozmowie przy winku. Mamy dylemat, który wziąć:

De'Longhi ECAM380.95.TB / ECAM380.85.SB ( Różni się kolorem )
Saeco GranAroma SM6582 / SM6585 ( Różni się kolorem )
  • Odpowiedz
  • 0
@trzymampuszkazadwauszka: Aż się wierzyć nie chce, że pracujesz w serwisie i takie rzeczy wypisujesz. :D No to teraz jjestem bardziej ku De'Longhi. ew. Bo fajna promka wpadła. Tylko model niższy. Jest sens dopłacać? ECAM370.70.SB
  • Odpowiedz
@machello ja to bym nie dopłacał, ale według mnie to jak ekspres robi kapucyno, latte, espresso i zwykłą czarną to jest wszystko co powinien mieć, reszta to bajery, którymi pobawisz się na początku a potem na codzień i tak nie będziesz z tego korzystał. Gwarantuję, że oba ekspresy zrobią identyczną kawę czarną i identycznie będą spieniać mleko.
  • Odpowiedz