Wpis z mikrobloga

@wspodnicynamtb: jeszcze chyba za zimno, tego widziałem jak był jeden cieplejszy dzień a poza tym dniem zero. No i byłoby łatwiej gdybym wiedział czy to samiec czy samica :/ Różnią się czymś charakterystycznym?
@wspodnicynamtb: Czyli z tego co widzę to jest to najpewniej samiczka. W takim razie ogłaszam casting na kawalera! Jakieś rady gdzie najszybciej znajdę takiego? Niby na działce na ściance, która przez większość dnia jest na słońcu czasami widuję takie, ale albo nie zwróciłem uwagi albo tam są same samice.
@leworwel: Lubią nasłonecznione miejsca, więc najpewniej tam. Ale gdzie jest zbiór samców, to Ci nie powiem. Najlepiej wypuść ją w lecie coby mogła się spełnić macierzyńsko;) Kiedyś złapałam na ścianie bloku samiczkę, jak się okazało zapłodnioną. W kliszówce zrobiła kokon, a jak nimfy zaczęły się wykluwać to ją wypuściłam. A potem małe pająki zaznały wolności;)
@wspodnicynamtb: nie udało się, ale najlepsze jest to, że podobają jej się pająki tylko za bardzo się ich boi :/ dlatego pomyślałem, że skoro zgodziła się na skakuna to może małymi krokami przekona się do pająków :)