Wpis z mikrobloga

Mirki podpowiedzcie, moja mama jest na rencie, wcześniej aktywna zawodowo. Przechodząc na rentę chciała utrzymać ubezpieczenie na życie które miała u swojego pracodawcy, dostała jednak informację że nie może tego zrobić bo jest właśnie na rencie plus ma znaczny stopień niepełnosprawności. Niestety została trochę z ręką w nocniku bo nie bardzo ma się gdzie ubezpieczyć na życie… jakiś pomysł może macie jak rozwiązać taką patową sytuację ? Nie chodzi żeby kogoś oszukać teraz i robić Janusza za 15 zł który ubezpieczyć na 500 tys zł XD chodzi o to żeby mieć ubezpieczenie na życie u jakiegoś ubezpieczyciela. Nie żeby ktoś mnie tu o jakąś Januszerke podejrzewał.

#renta #niepelnosprawni #emerytura #ubezpieczenia #ubezpieczenie
  • 1
  • Odpowiedz
@TypowyFraciarz przede wszystkim ubezpieczenie jest dla pracujących, teraz żadna ubezpieczalnia nie przyjmie jej, bo jest spore ryzyko (z uwagi na znaczny stopień), to wyjdzie prędzej czy później, moja też jest na rencie i nie dostanie nigdzie ubezpieczenia. Takim osobom z historią choroby odmawiają, bo niesie za sobą podwyższone ryzyko. Jeśli jednak jakimś cudem uda się ją ubezpieczyć (w przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego i roszczeń wobec firmy ubezpieczeniowej, to mogą odmówić wypłaty, gdyż
  • Odpowiedz