Wpis z mikrobloga

Siema, powie mi ktoś co to się stało?
Jeżdżę moim gruzem juz jakieś 8 lat a czegoś takiego nie widziałem. Ostatnio jadę, patrzę, a tu lusterka takie ciemne niebieskie. 2 dni wcześniej jechałem i nic takiego nie było. Chyba sąsiad mi czymś popryskał anty refleksyjnego czy coś (w dobrej woli albo jako psikus, przy okazji jak sobie robił).
Opowiedziałem o tym żonie a na drugi dzień jedziemy na zakupy i już normalnie. Sam zwątpiłem czy miałem jakieś przewidzenia czy halucynacje :D No ale po minucie jazdy znowu się zrobiły niebieskie. Po zakupach już tak nie było. Tak jakby to się aktywowało jak jest grzanie lusterek włączone.

#motoryzacja #bmw #e39
m4cias - Siema, powie mi ktoś co to się stało?
Jeżdżę moim gruzem juz jakieś 8 lat a ...

źródło: IMG20240511092707

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@m4cias: lusterko fotochromatyczne ? Dziwne że dopiero teraz zauważyłeś.
Może żona "straciła" lusterko w małym "incydencie", wymieniała na szybko w zaprzyjaźnionym warsztacie i cie wsadzili fotochroma "bo lepsze" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@m4cias: lusterko fotochromatyczne ? Dziwne że dopiero teraz zauważyłeś.

Może żona "straciła" lusterko w małym "incydencie", wymieniała na szybko w zaprzyjaźnionym warsztacie i cie wsadzili fotochroma "bo lepsze" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PietrekSpodKrakowa: na obu tak samo niebiesko, ogólnie tylko ja jeżdżę. Nawet nie wiem jak to się włączyło, nigdzie nie mogłem znaleźć żadnego przycisku który by mógł za to odpowiadać. Poszukam jakiś manual
  • Odpowiedz
  • 0
@Hatsune_Kitku: Koneserzy z grubszym portfelem mogli też w BMW zamówić zewnętrzne.

Jeżeli to nie jest fotochrom (pasywny), a jakaś odmiana elektro-fotochroma to może ci instalacja nawalać jak się randomowo zciemnia


@PietrekSpodKrakowa: wygląda, że to będzie to. e39 individual więc całkiem możliwe, że Helmut sobie dołożył.
  • Odpowiedz
@m4cias: a czy tak samo reaguje wsteczne wewnętrzne lusterko? Na nim są dwa czujniki, jeden od strony szyby, drugi na lusterku. Może masz coś na nim powieszone?
  • Odpowiedz
  • 0
a czy tak samo reaguje wsteczne wewnętrzne lusterko? Na nim są dwa czujniki, jeden od strony szyby, drugi na lusterku. Może masz coś na nim powieszone?


@Walerin: Wewnętrzne normalnie, bez zmian i nic nie wisi.
  • Odpowiedz
  • 0
ja mam fotochromy w swoim e39 jakby co. To sie przy sloncu dzieje?


@programista15cm: było z rana, może od słońca bo było nisko, tak zgaduję sobie. Ale ogólnie to sobie poczytałem i wiem już mniej więcej jak to powinno działać więc sobie potestuję jeszcze.
  • Odpowiedz