Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: W mojej byłej korpo miałem takiego gościa, który był biegły w wielu dziedzinach. Expert w linuksie, expert w VBA, ogarniał jeszcze kilka innych rzeczy. W korpo brał na klatę 2 projekty na raz. Nie było mi z nim po drodze, ale jednak nie mogłem mu odmówić sporej inteligencji. I co? zaangażował się w MLM. Zaczął gadać o jakichś bogatych ludziach, podziwiać ich. Chodził na jakieś "szkolenia" z biznesu i ciągle
  • Odpowiedz
@pieknylowca: Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją. Medycyna (bycie lekarzem rodzinnym) to nauka typowo na pamięć + dostosowanie przypadku do zapamiętanego schematu. Myśleć to musi np. chirurg jak przyjeżdża pacjent z jakimś niecodziennym przypadkiem i musi wykminić na szybkości jak rozwiązać problem.
Davidozz - @pieknylowca: Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją. Medyc...
  • Odpowiedz
oj dupcia piecze i pali kołchoźików,tacy inteligentni ale bez matury xD


@wiedzminyo: widać kogo zabolało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Męczyłeś się na studiach, a słoma z butów i tak nie wyszła? Widzisz tego żadnym egzaminem nie zmienisz.

Akurat maturę mam. Studia inżynierskie też. Do tego pracuję w znienawidzonej przez wielu branży i stąd też wiem jak niektóre głąby po studiach potrafią wysoko nos podnosić w towarzystwie.
  • Odpowiedz
oj dupcia piecze i pali kołchoźików,tacy inteligentni ale bez matury xD


@wiedzminyo: wykształcenie to coś więcej, niż matura xD

Ale jak już o maturze piszesz, to ciekawe kto ma gorsze życie: prawnik bez znajomości/lekarz ze słabą pensja, czy majster wykończeniowiec, który po dniu roboty, jak i w trakcie ma wywalone jajca? Wykształcenie może pomóc Ci otrzymać status społeczny, ale do gara Ci nie włoży.

Dla niektórych prawda jest bolesna: chłop bez
  • Odpowiedz
@pieknylowca: Bardzo łatwo nie dostrzec scamu, jeśli bazuje się tylko na inteligencji. Potrzebna jest jakaś wiedza o otaczającym świecie albo wręcz o samych scamach, doświadczenie życiowe. Nie dziwi, że lekarz może nie wiedzieć nic o niczym innym niż medycyna, skoro prawie 10 lat spędził na zakuwaniu tylko medycyny od świtu do nocy, a później jego życie wypełnia przede wszystkim praca. Podatność na scamy to też kwestia charakteru, a nie tylko intelektu.
  • Odpowiedz