Wpis z mikrobloga

Prezes Dom Development pedzioł, że ceny no powinny rosnąć 3-5% powyżej inflacji XD

Panie prezes to jest tak. Po pierwsze primo, nie. Ceny mieszkań, jak ceny wszystkiego, powinny iść równo z inflacją w bardzo długim terminie, co oznacza też odchylenia - uwaga - w dół. Tak no jak np. teraz inflacja r/r 2%, a ceny wzrosły o połowę XD to powinna być korekta. I tego się w sumie dziady boicie.

Miałem jeszcze drugie primo, ale zapomniałem XD

A nie, wiem. Drugie primo jest takie, że gdyby ceny zawsze, tylko rosły powyżej inflacji to procent składany wywaliłby je w krótkim czasie na taki poziom, że za cenę metra w Łodzi można by kupić Statuę Wolności.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #deweloperka
mickpl - Prezes Dom Development pedzioł, że ceny no powinny rosnąć 3-5% powyżej infla...

źródło: inflacja

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn BK2% To j----e pisowskie zło bez żadnych bezpieczników, tutaj zgoda r-------o to rynek. Teraz założono bezpieczniki i jest tak jak być powinno.
  • Odpowiedz
BK2% To j----e pisowskie zło bez żadnych bezpieczników, tutaj zgoda r-------o to rynek. Teraz założono bezpieczniki i jest tak jak być powinno.


@Kroledyp: Ale po co jakiekolwiek bezpieczniki? To deweloperzy nie mogą bez dopłat już budować?
Nadal np singiel w dużym mieście ma 200k dopłaty, to jest kosmiczna kwota i o tyle mieszkania podrożeją (już podrożały)

Od samej zapowiedzi BK0% jako realnego programu w mojej okolicy ceny nieruchów skoczyły o
  • Odpowiedz
@loczyn od czasu zapowiedzi BK0% wulkanizator, fryzjer i mechanik zdrożał o 15% czy deweloperzy znają umiar?
Słyszałeś o czymś takim jak inflacja?

Ps. Będą budować z programem czy bez.
  • Odpowiedz
od czasu zapowiedzi BK0% wulkanizator, fryzjer i mechanik zdrożał o 15% czy deweloperzy znają umiar?

Słyszałeś o czymś takim jak inflacja?


@Kroledyp: W tym okresie akurat inflacja wynosiła 2,3%
a mieszkania podrożaly po
  • Odpowiedz
@mickpl: ale inflacje to obliczają z koszyka inflacyjnego, który to koszyk sobie dowolnie modyfikują XD

coś jak obliczanie średniej zarobków ale tylko w firmach które zatrudniają powyżej 10 osób XD
  • Odpowiedz