Wpis z mikrobloga

Używam tych "dwuwarstwowych" tabletek do zmywarki i w sumie to już nie wiem czy one mają sól w sobie czy nie? Bo włączam funkcję multitab i chyba niepotrzebnie. Czy dwuwarstwowa to to samo co dwuskładnikowa, czy chwyt marketingowy? :D

"Finish Classic to dwuwarstwowe tabletki, które dzięki swojej formule namaczają i zmiękczają trudne do usunięcia resztki jedzenia."

#zmywarka #agd #dom #kiciochpyta
Koller - Używam tych "dwuwarstwowych" tabletek do zmywarki i w sumie to już nie wiem ...

źródło: finish

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Koller: nie wiem co to jest, ale wiem, że sól jest potrzebna w zbiorniku na sól, aby "dostarczyć jony sodu dla żywicy jonitowej. Ta żywica, zwana też jonowymienną, to złoże znajdujące się w zmywarce, którego celem jest zmiękczenie wody. Wychwytuje ono jony wapnia i magnezu odpowiadające za twardą wodę."
Skład tabletek Cię nie interesuje - mają dobrze myć i tyle. Możesz polać żel (ew. pół łyżeczki proszku) do zmywarki przed odpaleniem,
  • Odpowiedz
  • 0
Skład tabletek Cię nie interesuje


@n_____S: o to chodzi w tych wieloskładnikowyych że mają sól i włączając taki tryb w zmywarce, nie dawkuje już soli która sypiemy.
  • Odpowiedz
@Koller: Nie wiem jak sól z tabletki ma zmiękczać wodę, ale producent może coś wymyślił. Z tymi zwykłymi tabletkami wyłączyłbym ten tryb multitab i normalnie sypał sól do zbiorniczka (i nabłyszczacz do drugiego).
  • Odpowiedz
@n_____S: o to chodzi w tych wieloskładnikowyych że mają sól i włączając taki tryb w zmywarce, nie dawkuje już soli która sypiemy.


@Koller:
Wiesz jak działa zmywarka? To jest bardzo proste urządzenie. Woda jaka wpada, przepływa przez żywice gdzie jest zmiękczania i wpada do komory z naczyniami. Żywica zmiękczający wodę, "kończy się" niczym filtr brity. Z tym ze żywice da się regenerować aby odzyskała swoje właściwości. Tym zajmuje się się
  • Odpowiedz
  • 0

wszystkie bzdury w reklamach


@Bigbluee: nie w reklamach tylko w instrukcji jest napisane (oprócz tego jak działa zmywarka) że w przypadku takich tabletek i funkcji multitab, zmywarka nie będzie uwalniać już soli z innych pojemników. Od dziś będę już używał po bożemu
  • Odpowiedz