Wpis z mikrobloga

Czy moze mi ktos wytlumaczyc czemu w Polsce deweloperzy buduja domy w szczerym polu bez utwardzonej drogi, infrastruktury, szkol, sklepow itp. Szukam obecnie jakiegos domu w 'suburbs' i jest jakis dramat. Polska bylejakosc bije w kazdym przypadku. Na zachodzie, w takim UK czy Niemczech osiedla pod miastem sa ustandaryzowane, schludne i dobrze zagospodarowane. W PL mam wrazenie ze Janusz deweloper chce tylko sprzedac segment i ma #!$%@?, a drugiej strony, prywatnie ludzie sami tez buduja swoje domy w polach bez kanalizacji czy ogrzewania gazowego.
#nieruchomosci
ksos - Czy moze mi ktos wytlumaczyc czemu w Polsce deweloperzy buduja domy w szczerym...

źródło: Screenshot 2024-05-12 at 11.23.36

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@ksos: Suburbs to jakieś danie jest ? Szukałem w słowniku języka polskiego i nie znalazłem takiego wyrazu. Słyszałem, że ludzie z #!$%@? umysłowym używają w jednym zdaniu więcej niż jednego języka, ale to chyba nie ty, co ? Jest ewentualnie "suburbium" ale człowiek #!$%@? do końca użyłby słowa "przedmieścia"
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN a ty nie uzywasz żadnych angielskich zapożyczen? Typowe polskie dziobanie o szczegoly, nie na temat. Albo jestes glupi i nie wiesz o co chodzilo?
  • Odpowiedz
@ksos: to ty myślisz, ze to deweloperzy budują sklepy, szkoły i drogi? To zadanie miasta/gminy. O tym gdzie gmina pozwala na zabudowę decyduje plan miejscowy. Więc gmina może albo nie pozwalać na zabudowę jakiegoś obszaru, albo musi finansować i stawiać te szkoły i budować drogi.
  • Odpowiedz
ale tak jest w każdym zachodnim kraju


@ksos: możesz wymienić konkretnie te zachodnie kraje w których prywatne firmy budują ot tak za frajer publiczne szkoły i podać dowody na to że tak właśnie jest?
  • Odpowiedz
  • 0
@wypopekX przeciez kazde nowe osiedle w UK ma conajmniej jedna szkole, infrastrukturę, plac zabaw, hale wioskowa, sklepy itp. Wszystko zaplanowane, przemyślane i budowane razem z osiedlem.
  • Odpowiedz
@ksos: wybudowane przez deweloperów? Deweloperzy budują za własne pieniądze szkoły i sklepy, żeby ludziom się wygodniej mieszkało? Czy deweloperzy budują domy, a miasto buduje drogi i szkoły, a inne prywatne firmy budują sklepy, żeby na nich zarabiać?

Dobra, nie ogarniasz.
  • Odpowiedz
a ty nie uzywasz żadnych angielskich zapożyczen?


@ksos: Nie, bo mnie rodzice zrobili poprawnie.

Typowe polskie dziobanie o szczegoly, nie na temat. Albo jestes glupi i nie wiesz o co chodzilo?


Typowe #!$%@? brainowe fajnych ludzi to używanie w jednym zdaniu words z różnych języków, żeby pokazać jak alternatywnie fancy człowiekiem się jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN to dlaczego uzywasz angielskiej wersj jako nick, nie mogles uzyc poprawnej, polskiej wersji???? Az czuc ta zolc i kompleksy przez telefon…
  • Odpowiedz
  • 0
@wypopekX nie rozumiem, skoro oni buduja nowe osiedla gdzie jest pełna infrastruktura, a my nie to chyba ty nie ogarniasz. Co za roznica z perspektywy konsumenta kto to buduje? Co to ma w ogóle za znaczenie z kogo strony jest burdel i balagan, albo brak woli?
  • Odpowiedz
to dlaczego uzywasz angielskiej wersj jako nick, nie mogles uzyc poprawnej, polskiej wersji????


@ksos: Ty jesteś bardziej #!$%@? niż myślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@GOHAN nie wiem kto jest bardziej #!$%@? - ja czy ktos kto sie dosral do slowa suburbs, ktore jest slowem okreslajacym specyficzny rodzaj zabudowy (przedmieście tego doslownie nie tlumaczy)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz