Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #redukcja #redukcjazwykopem

Drogie mikrokoksy, mam do was pytanie. Żeby nie przedłużać, jak trenujecie na redukcji? Ja na przykład do tej pory trenowałem 6 razy w tygodniu i zastanawiam się, czy mam zostawić taką samą liczbę treningów i podobną intensywność czy zmieniać coś? dodam, że jestem endomorfikiem i biorę bcaa, które zostały mi po masie. Nie wiem też, czy cały czas brać bcaa czy cyklami, co poradzicie. Co do diety to obciąłem zapotrzebowanie o 300, ale zaraz pójdzie jeszcze 200. Na dzień dzisiejszy jest to 3100 kcal, w tym 380 gram węglowodanów, 70 tłuszczy i 230 białka przy wadze 95 kg. Poza tym pijam herbatę zieloną i czerwoną na trawienie. Chętnie posłucham waszych rad, żeby całej masy nie stracić ;)
  • 9
@Kampala: Ja bym obciął ilość treningów w tygodniu na rzecz ich intensywności. Pamiętaj że termogeneza po treningu utrzymuje się kilka dni, więc nie ma potrzeby ćwiczenia codziennie - za dużo czasu to zajmuje i męczące jest, możesz sobie niepotrzebnie podbić poziom kortyzolu i efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

Jakiś siłowy + interwały i powinno być ok.

Ja w tej chwili na wycince robię 3xtrening siłowy + 2x interwały, razem 4 dni
@velMarshall: po co co tydzien schodzic o 100kcal? Do poki leci niech trzyma jak jest chyba ze ktos chce skonczyc redukcje na głodowce. Nie rozumiem tez co znaczy trening silowy lekko. Nierobienie do upadku, mniejsze ciezary? Na redukcji chyba nie ma miejsca na takie cos.
@Qantas: Ja powiedziałem o SOBIE, że w tej chwili schodzę z kaloriami stopniowo. Oczywiste chyba, że póki waga leci w dół to się nic nie zmienia. Trening siłowy lekko tzn. bez martwego ciągu i ciężkich przysiadów na przykład, które robię raz w tygodniu.

BTW. Robienie treningu do upadku mięśniowego niekoniecznie ma pozytywny wpływ na efekty tego treningu.

Redukować możesz każdym treningiem albo i bez, najważniejsza jest dieta. A trening siłowy jest
@velMarshall: @Qantas: ja raczej robię różne partie w różnych dniach. Do tej pory wychodziły mi po dwa treningi na każdą partię oprócz nóg (raz w tygodniu) i jak miałem spore zakwasy to odpuszczałem jeden trening pleców. Interwały w moim wypadku polegają na graniu w piłkę, bieganiu czy jeździe na rowerze. Nie planuję ich jako zwykłe treningi. Może i nie jest to zalecany sposób, ale oprócz siłowni lubię też inne sporty.
@velMarshall: nie chcesz tracić masy? duże, wolne ciężary. mała objętość. 3 razy w tygodniu. 3-5 ćwiczeń na treningu, 3-5 serii z ciężarem takim żeby zrobić 5 powtórzeń. Duży ciężar daje organizmowi bodziec do utrzymania mięśni. Mała objętość zapewnia dobrą regenerację do następnego treningu. Jak jesz ok. 3000kcal to albo obcinasz zgodnie z planem, albo zamiast obcinać dodajesz aerobów po treningu siłowym. Ogarniasz bilans: kalorie dostarczone z pożywieniem vs. kalorie zużyte na
@berti: chyba odpowiedziałeś nie temu komu trzeba :P

Ja robię na redukcji coś w stylu siłowego 5x5 (5 serii po 5 powtórzeń, ćwiczenia wielostawowe) plus interwały. BCAA absolutnie nie jest niezbędne, myślę że wiele osób nie zauważy żadnej różnicy z/bez BCAA.