Wpis z mikrobloga

Przy całym braku sympatii do Jarosława Kaczyńskiego to muszę przyznać, że kontrowersyjne słowa sprzed lat "Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy się do niej po prostu nie nadaje" były nader prawdziwe. O ile można kwestionować konkretne rozwiązania w skali mikroprzedsiębiorców, co nikogo nie zatrudniają ; np. kwestie składki ZUS w postaci podatku pogłównego, gdy powinna mieć charakter procentowy od dochodu, o tyle w kwestii naszych kochanych łaskawców jest to całkowita prawda.

Jak uciemiężony wizjoner, któremu lud rzuca kłody pod nogi nie ma środków na podwyżki (a przypominam, że tak jak wizjonerowi rosną koszty produkcji, tak przeciętnemu obywatelowi koszty życia na przestrzeni ostatnich lat) np. na pensję minimalną to niech nie prowadzi biznesu. Niech się wycofa z Polski. Nikt za nim nie będzie płakał. Nikt go nie potrzebuje. Podobnie jak stara się zepchnąć na "B2B". Niech znika.

Ze zmianą władzy powoli też wraca narracja uciemiężonych łaskawcow o zwolnieniach liczących na to, że pracownicy nie będą chcieli podwyżek. Za to w salonach Porsche od lat rośnie sprzedaż. No ale w końcu rzucanie kłód pod nogi to odebranie możliwości łaskawcy kupna Ferrari. A tak biedaczek musi kupić Porsche. Straszne...
#antykapitalizm #praca
  • 59
  • Odpowiedz
Nikt za nim nie będzie płakał. Nikt go nie potrzebuje.


@TheKirghizLight: tylko ci ludzie którzy dla niego pracują żeby zarobić na życie.

Sądziłem, że takie bzdury to opowiadają tylko osiedlowe mohery.
  • Odpowiedz
wszystko fajnie ale te słowa powiedział truteń żyjący całe życie z majątku publicznego


@Iskaryota: No to wciąż stoi wyżej niż np. zagraniczna korporacja, której początek to zazwyczaj kolonialny majątek i rozmnożenie go przez dziedzica (co zrobi de facto każdy z takim majątkiem). Tym samym Kaczyński>zagraniczna korporacja, która powstała z niewolniczej pracy czarnych niewolników.

@gorzki99 Więcej modlitwy do ręki. W końcu Cię dotknie i będziesz bogaty!!!
  • Odpowiedz
tylko ci ludzie którzy dla niego pracują żeby zarobić na życie.


Sądziłem, że takie bzdury to opowiadają tylko osiedlowe mohery.


@Gumaa: My go nie potrzebujemy. Potrzebujemy jego kapitału, a źródło kapitału to po prostu kradzież czy to z niewolniczej pracy czy z przekrętów.
  • Odpowiedz
Więcej modlitwy do ręki. W końcu Cię dotknie i będziesz bogaty!!!


@TheKirghizLight: Na stan moich finansow nie narzekam (oczywiscie ze mogloby byc wiecej :PP)
Ateista (bardziej agnostyk) ma sie modlic? No tego jeszcze nie grali.

Kiedys zrozumiesz ze to nie ten "wredny pzedsiebiorca" dzieki ktoremu zarbiasz jest Twoim wrogiem. Wejdz se tu https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen

Wbij kwote na przyklad 8000 brutto. Kliknij przelicz i zobacz sobie ile Ty dostajesz a ile kosztujesz pracodawce.
  • Odpowiedz
Na stan moich finansow nie narzekam (oczywiscie ze mogloby byc wiecej :PP)

Ateista (bardziej agnostyk) ma sie modlic? No tego jeszcze nie grali.


@gorzki99: A, czyli mityczny kapitalista co zarabia powyżej średniej i broni łaskawców, bo myśli, że broni swojej klasy. Co tam, że w sekundę twój majątek może zniknąc vide np. kryzys w 2008 i działania bankowych łaskawców w USA. Jesteś kimś! Zarabiasz 10 000 czy tam 20 000. Jesteś
  • Odpowiedz
My go nie potrzebujemy. Potrzebujemy jego kapitału, a źródło kapitału to po prostu kradzież czy to z niewolniczej pracy czy z przekrętów.


@TheKirghizLight: XDDDD
No nie mogę XD

Tak, są krętacze i oszuści, ale większość przedsiębiorców po prostu próbuje coś w życiu uczciwie osiągnąć.

Ten kapitał bierze się usług, za które ludzie chcą zapłacić. Przedsiębiorca was zatrudnia i sprawia, że wasze inaczej bezużyteczne dłonie i głowy jednak robią coś, za coś
  • Odpowiedz
@Gumaa:

No nie mogę XD


Tak, są krętacze i oszuści, ale większość przedsiębiorców po prostu próbuje coś w życiu uczciwie osiągnąć.


I ci akurat nie będą mieli problemu z podwyżką pensji dla pracownika. Będzie to dla nich całkowicie normalne, w końcu razem siędzą w tym biznesie z pracownikami. Co innego łaskawcy-wizjonerzy. Oni pragną prywatyzacji zysków i uspołecznienia strat.

Ten kapitał bierze się usług, za które ludzie chcą zapłacić. Przedsiębiorca was zatrudnia
  • Odpowiedz
Uuu teraz bajka, że jak się obniży podatki to będzie wincyj pieniążków


@TheKirghizLight: Zacytuj gdzie ja tak napisalem? Najlepiej wklej screena.

Tutaj sie roznimy - Ty lykasz propagande ja natomiast po 20 latach na rynku pracy twardo stapam po ziemii.

Potrafisz w matematyke? To policz sobie jakie "grosze" placisz na NFZ i zobacz co w zamian dostajesz.
A teraz wejdz na pierwsze lepsze ubezpieczenie prywatne. Zdziwisz sie ze do lekarza przyjma
  • Odpowiedz
@gorzki99 panie ale dane kompletne będą wtedy kiedy przedstawisz koszty pracownika razem z wypracowanym dla siebie zyskiem. Wtedy policzymy straty. Dopóki jest to tajemnicą to cicho sza o kosztach przedsiębiorcy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak przynosi straty to się zwalnia chłopa albo ogłasza niewypłacalność i restrukturyzację - wtedy przyjdzie pan syndyk i pomoże w liczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha i leasing 5 aut
kamil-tumuletz - @gorzki99 panie ale dane kompletne będą wtedy kiedy przedstawisz kos...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak przynosi straty to się zwalnia chłopa


@kamil-tumuletz: Powodzenia.

Nie wiem czy wiesz ale jako pracownik rzucasz wypowiedzenie i po temacie. Jak chcesz zwolnic pracownika jako pracodawca to jestes w czarnej dupie.

panie ale dane kompletne będą wtedy kiedy przedstawisz koszty pracownika razem z wypracowanym dla siebie zyskiem. Wtedy policzymy straty. Dopóki jest to tajemnicą to cicho sza o kosztach przedsiębiorcy.


Dlaczego zmieniasz temat? Co mnie interesuja straty czy zyski mojego
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz: To się szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie komiczna jest ta krytyka programów pomocy dla rodziców, szczególnie przy upadającej demografii. A potem łaskawca będzie płakał, że nie ma ludzi do pracy i jak to tak. Czemu ludzie nie robią dzieci!! Nagle się okaże, że to jednak on potrzebuje ludzi, a nie ludzie go.

@gorzki99

Zacytuj gdzie ja tak napisalem? Najlepiej wklej screena.


Czyli sugerujesz brak
  • Odpowiedz
@gorzki99 chwila, nie zmieniam tematu, zwróciłem tylko uwagę na manipulacje jakiej się dopuszczasz nazwijmy ją januszeksową - płacząc o kosztach a przemilczając zyski.

Chciałbyś ustalać moje wynagrodzenie na podstawie moich kosztów? Jestem za! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako pracodawca masz święte prawo rzucić takie samo wypowiedzenie.
kamil-tumuletz - @gorzki99 chwila, nie zmieniam tematu, zwróciłem tylko uwagę na mani...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
I ci akurat nie będą mieli problemu z podwyżką pensji dla pracownika. Będzie to dla nich całkowicie normalne, w końcu razem siędzą w tym biznesie z pracownikami. Co innego łaskawcy-wizjonerzy. Oni pragną prywatyzacji zysków i uspołecznienia strat.


@TheKirghizLight: i byłoby to dla nich łatwiejsze, gdyby nie państwo i typki tacy jak Kaczyński, którzy CAŁĘ ŻYCIE nie robią nic innego, tylko myślą jak ludziom uprzykrzyć życie, za ich własne pieniądze.

A on
  • Odpowiedz
. Postaw swoje dochody na osi i zobacz gdzie jesteś w porównaniu do osoby z minimalną a właściwymi kapitalistami jak Bill Gates, Elon Musk czy Jeff Bezos.


@TheKirghizLight: i znowu to samo. Jak to jest, że obrońcy ludu zawsze coś na swoich kanapach najpierw wspominają o Bezosach i innych miliarderach podczas gdy tylko przychodzi do jakichkolwiek konkretów to rzeczywistość wygląda mniej więcej tak: https://wykop.pl/link/7434251/to-nie-zart-niemiecka-lewica-chce-regulowac-ceny-kebabow-xd/komentarz/123996731/polaczki-placace-wiecej-za-najpodlejsza-kawe-w-#!$%@?#124000231

Możesz mi wytłumaczyć, jak to jest, że
  • Odpowiedz
Jako pracodawca masz święte prawo rzucić takie samo wypowiedzenie.


@kamil-tumuletz: I wlasnie pokazales jak sie znasz.
Jako praodawca musisz UZASADNIC wypowiedzenie (pracownik nie musi). I pracownik ma OGROMNE szanse w sadzie pracy ze wygra.Wszystko mozna podciagnac pod mobbing a sady pracy zazwyczaj biora strone pracownika. Zrobmy test - jestes pracodawca i zatrudniasz 15 osob. W tym mnie. Zwalniasz mnie - napisz uzasadnienie. (zeby bylo latwiej to nie ma u nas zwiazkow
  • Odpowiedz
Ty nie jesteś żadnym kapitalistą, rozumiesz? Nigdy nie będziesz


@TheKirghizLight: Co Ty sobie uroiles? Co ma do rzeczy kim jestem? Ja pracuje i chce byc rowno i sprawiedliwie traktowany. A nie jestem. Czy bylbym sprzataczka, lekarzem, budowlancem czy elonem muskiem. Wszyscy oni maja byc traktowani tak samo Inaczej to jedni sa okradani a inni na nich pasozytuja.

Czyli sugerujesz brak podatków i równoczesne zachowanie statusu quo usług publicznych

Znowu manipulujesz i
  • Odpowiedz
@gorzki99 jeżeli masz problem z uzasadnieniem wypowiedzenia to znaczy że w twojej firmie rządzi przygłup a nie szef, likwidacja stanowiska pracy.

Kodeks pracy jest lewacki a umowa o prace to jakieś debilizmy o których janusz społka z zoo nie musi nic wiedzieć przed zatrudnieniem areczka - wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-likwidacja-stanowiska-pracy-a-koniecznosc-wyplacenia-odprawy

Skoro nie inferesuje Cie zysk pracodawcy to kłamliwie twierdzisz że jemu coś państwo kradnie gdyż sam
  • Odpowiedz