Wpis z mikrobloga

Przy całym braku sympatii do Jarosława Kaczyńskiego to muszę przyznać, że kontrowersyjne słowa sprzed lat "Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy się do niej po prostu nie nadaje" były nader prawdziwe. O ile można kwestionować konkretne rozwiązania w skali mikroprzedsiębiorców, co nikogo nie zatrudniają ; np. kwestie składki ZUS w postaci podatku pogłównego, gdy powinna mieć charakter procentowy od dochodu, o tyle w kwestii naszych kochanych łaskawców jest to całkowita prawda.

Jak uciemiężony wizjoner, któremu lud rzuca kłody pod nogi nie ma środków na podwyżki (a przypominam, że tak jak wizjonerowi rosną koszty produkcji, tak przeciętnemu obywatelowi koszty życia na przestrzeni ostatnich lat) np. na pensję minimalną to niech nie prowadzi biznesu. Niech się wycofa z Polski. Nikt za nim nie będzie płakał. Nikt go nie potrzebuje. Podobnie jak stara się zepchnąć na "B2B". Niech znika.

Ze zmianą władzy powoli też wraca narracja uciemiężonych łaskawcow o zwolnieniach liczących na to, że pracownicy nie będą chcieli podwyżek. Za to w salonach Porsche od lat rośnie sprzedaż. No ale w końcu rzucanie kłód pod nogi to odebranie możliwości łaskawcy kupna Ferrari. A tak biedaczek musi kupić Porsche. Straszne...
#antykapitalizm #praca
  • 59
  • Odpowiedz
likwidacja stanowiska pracy.


@kamil-tumuletz: No i masz bana na jakis czas zeby kogos zatrudnic na to stanowisko. Nie wierze ze az tak nie ogarnisz co sie do Ciebie pisze.

Pracownik: nie podoba mi sie pracodawca to rzucam papiery. Kodeks pracy: OK

Pracodawca: nie podoba mi sie pracownik to go zwalniam i zatrudniam innego. Kodeks pracy: NIE I UJ...

Serio widzisz tu rowne traktowanie?

umowa o prace to jakieś debilizmy

Ja tam
  • Odpowiedz
@gorzki99 ale na tym polega uop panie ze pracodawca oferuje pracownikowi tyle żeby nie zdechł z głodu a zabiera zysk jaki by nie był - jak ma być równe traktowanie to równy podział zysku (pracownik też ryzykuje i to więcej bo bez poduchy którą zabrał janusz) dlatego pracodawca ponosi odpowiedzialność za pracownika jak głowa rodziny.

Na tym polega stosunek pracy,
dlatego jesteśmy jak rodzina ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • Odpowiedz
jak ma być równe traktowanie to równy podział zysku (pracownik też ryzykuje i to więcej bo bez poduchy którą zabrał janusz) dlatego pracodawca ponosi odpowiedzialność za pracownika jak głowa rodziny.


@kamil-tumuletz: Chyba nie masz pojecia na czym polega UoP. Powiem Ci - znaj me dobre serce :)

Na UoP pracodawca kupuje czas pracownika. I w tym czasie pracownik ma pracowac wypracowujac zysk dla pracodawcy. Zgodzimy sie? To pa tera:

W mojej
  • Odpowiedz
@gorzki99 dlatego że jest sinus to pani jadzia księgowa odkłada na górce żeby dać w dołku (no chyba że pan janusz sie naczyta memcena i kupi trzy porsche w leasingu żeby nie płacić podatków złodziejom)

Ryzykujesz że pan janusz nakupi porsche i #!$%@? spółke na ryj przez co nie zapłacisz rat i wpadniesz w spirale długu.

Paniał? :D
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz: No nie do konca :) Firma istnieje ponad 100 lat i ma filie na calym swiecie. No dobra. W afryce, australii i ameryce poludniowej nie :P

I ten moj janusz ze swoich zyskow pokrywa moje czytanie internetu :) Ale oprocz tego czesc jego kasy kradnie panstwo.
  • Odpowiedz
@gorzki99 a próbował przenieść firme na białoruś albo do pakistanu gdzie państwo kradnie mniej? Może tam byś był spełniony zamiast w zachodniej europie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może nie ma takiej infrastruktury i luksusów jak u nas ale w końcu mniejsze podatki, czyli raj co?

Jak już wiesz budżet z gumy nie jest, można zaorać drogi i wysypać żwir przez pola i zaoferować niższe podatki a zamiast uniwersytetów
  • Odpowiedz
Może nie ma takiej infrastruktury i luksusów jak u nas ale w końcu mniejsze podatki, czyli raj co?


@kamil-tumuletz: NIe wiem. Zapytaj moze te firmy co maja tam zaklady produkcyjne. Jakies odziezowe itp. Moze Ci odpowiedza dlaczego akurat swoje zaklady maja w chinach.
Luksusow nie ma wiec dlaczego tam maja swoje zaklady? Bo ich to mniej kosztuje? Nie wiem ale sie domyslam.
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz: Zabawa polega na tym ze moj "janusz" to nie jest janusz. Mi jest u niego calkiem dobrze. Placi dobrze a nawet placi za to za co zgodnie z prawem placic nie musi. Wiec ja nie narzekam na mojego janusza :D

Narzekam za to na to ze zarowno on jak i jak jestesmy okradani przez panstwo.

No to mozesz powiedziec zebym sie przeprowadzil. Spoko - pod jednym warunkiem - jak sie
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Korporacje złe bo niewolnictwo, przedsiębiorcy źli bo kapitał z przekrętów i wyzysku.

Pochwal się skąd sam czerpiesz środki do życia i zaproponuj alternatywę drogę do utrzymania/bogacenia się przez miliony osób w kraju.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99

>Uuu teraz bajka, że jak się obniży podatki to będzie wincyj pieniążków


@TheKirghizLight: Zacytuj gdzie ja tak napisalem? Najlepiej wklej screena.


Tutaj sie roznimy - Ty lykasz propagande ja natomiast po 20 latach na rynku pracy twardo stapam po ziemii.


Potrafisz w matematyke? To policz sobie jakie "grosze" placisz na NFZ i zobacz co w zamian dostajesz.

A teraz wejdz na pierwsze lepsze ubezpieczenie prywatne. Zdziwisz sie ze do lekarza
  • Odpowiedz
nigdzie nie pisałem, że on ich nie potrzebuje. Ale sądzę, że jednak pracownicy potrzebują pracodawcy o wiele bardziej.

I zresztą co jest złego w tym, że uczciwy, normalny pracodawca jeździ Porsche? Robi coś, czego nie potrafi i nie chce robić większość społeczeństwa i dlatego ma coś, czego nie mają inni.


@Gumaa: Niech sobie jeździ. Jeśli normalnie płaci podatki, dobrze traktuje pracowników, dba o podwyżkę ich pensji itd. to naprawdę niech sobie
  • Odpowiedz
Teraz jeszcze do kompletu wymień ilość wykluczeń w których to prywatne Ci powie przykro nam, nie pomożemy.


@emesc: A czytac potrafisz? Wiesz ze jest cos takiego jak umowa? Tam jest wszystko napisane. Jak chcesz to podpisujesz jak nie chcesz to nie podpisujesz.

Podpisywales jakas umowe z NFZ? Bo ja nie. A placic musze.

Miras serio - nie pograzaj sie i nie denerwuj mnie dalej. Co to jest 200k? Dla zwyklego jasia
  • Odpowiedz
Co Ty sobie uroiles? Co ma do rzeczy kim jestem? Ja pracuje i chce byc rowno i sprawiedliwie traktowany. A nie jestem. Czy bylbym sprzataczka, lekarzem, budowlancem czy elonem muskiem. Wszyscy oni maja byc traktowani tak samo Inaczej to jedni sa okradani a inni na nich pasozytuja.


Sprawiedliwie nie znaczy, że oddawać masz taką samą stawkę procentową swojego dochodu. Zwłaszcza, że bogatsi więcej korzystają z usług publicznych jak np. drogi czy loty,
  • Odpowiedz
Sprawiedliwie nie znaczy, że oddawać masz taką samą stawkę procentową swojego dochodu


@TheKirghizLight: Niemozliwe - albo sie pomyliles albo zmadrzales.

Ja od samego poczatku mowie ze to jest niesprawiedliwe ze oddaje sie % od dochodu.

Powiedz mi co Ci sie stalo ze wreszcie to zrozumiales? Wytrzezwiales?

Powtarzam, że NFZ jest niedopłacony. Utrzymują go ludzie na umowach o pracę a ci najbogatsi płacą tyle co nic. O tym jest mowa. I dlatego
  • Odpowiedz
Niemozliwe - albo sie pomyliles albo zmadrzales.


Ja od samego poczatku mowie ze to jest niesprawiedliwe ze oddaje sie % od dochodu.


Powiedz mi co Ci sie stalo ze wreszcie to zrozumiales? Wytrzezwiales?


@gorzki99: Nie zrozumieliśmy się. Stawka owszem ma być procentowa, ale nie o charakterze liniowym, tylko progresywnym. Biedni mają płacić mało bogaci dużo a jak się im nie podoba to niech wyjadą gdzie indziej np. do innych krajów UE
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Miras. Mozesz mi nie wierzyc ale naprawde doceniam to ze tak zaciecie bronisz swoich racji. Mam dla Ciebie ostatnie pytanie. Jak na nie odpowiesz i mnie przekonasz to calkowicie zmienie podejscie.
Napisales:

Stawka owszem ma być procentowa, ale nie o charakterze liniowym, tylko progresywnym. Biedni mają płacić mało bogaci dużo


To pa tera:
Ty masz bogatych rodzicow i jestes ustawiony. Pracujesz 8h dziennie (no bo ubezpieczenie itp) Zarabiasz 5k bo
  • Odpowiedz
@gorzki99:

To pa tera:

Ty masz bogatych rodzicow i jestes ustawiony. Pracujesz 8h dziennie (no bo ubezpieczenie itp) Zarabiasz 5k bo wiecej nie musisz.

Ja mam chora zone gdzie na leki trza wydac majatek. Pracuje 16h dziennie. i zarabiam 10k.


To jest naprawdę bardzo proste i już o tym wyżej pisałem. Wystarczy spojrzeć na oś, gdzie jest np. minimalna, gdzie 10 000 a gdzie np. milion zł nie mówiąc o zyskach
  • Odpowiedz