Wpis z mikrobloga

Fachowiec odkurzył płytę indukcyjną w montowanej kuchni swoim odkurzaczem karcher zajechaną plastikową końcówką która ma mnóstwo zadziorów i jakiś wbitych kamyków. Efekt to porysowana nowiusieńka płyta indukcyjna. Wkurzyłem się bo mam już dosyć tych speców. Jedno robią a drugie obok niszczą. Zero zabezpieczenia rzeczy, żadnego myślenia tylko jazda, byle szybko kasę wziąć i nara. W odkurzacz ma włożoną taką końcówkę z włosami - 3s na zmianę by stracił. To kur*a nie :/

Można coś z tym zrobić? Rysy czuć pod paznokciem lekko. Jakaś pasta polerska?

Ja wiem że od garnków zalapie też z czasem rysy. Ale to wygląda serio źle :/

#remontujzwykopem #zalesie #indukcja #agd #kuchnia
  • 65
  • Odpowiedz
Ja widziałem kiedyś majstrów co malowali gościowi kuchnie (po angielsku) i chodzili sobie po przykrytym folią blacie malując sufit i nad szafkami, w pewnym momencie usłyszałem trzask, patrzę a tam przygłup nadepną gościowi na płyte indukcyjną i jebła. Fajną fuchę sobie znalazł, że jeszcze musiał dołożyć - i to nie mało xd
  • Odpowiedz
@bocznica najpierw to by trzeba było mieć umowę xD

No i tak jak ktoś wyzej napisał. To są tylko narzędzia i rzeczy. Zawsze się zniszczą i nie ma co za tym #!$%@? płakać xD pierwsze rysy zawsze bolą, ale bez przesady.

  • Odpowiedz
@szczurek_87: później wykopki będą pisać ze "haha głupi Polak każde wolne to remont" ale prawda jest taka ze nie spotkałem jeszcze rzeczy, czy przy aucie czy w domu której (nie licząc elektryki gazu czy rzeczy wymagających uprawnień) robiac z tutorialem, planując ruch do przodu i robiąc bardzo powoli nie zrobiłbym lepiej niz "fachowcy". Do tego paradoksalnie często wychodzi szybciej i mniej nerwowo bo jak KAŻDEGO #!$%@? kolesia musisz 5x wracać i
  • Odpowiedz
@GladysDelKarmen: Nie wiem co ty robisz, że masz tak zajechaną płytę po 2 latach, u mnie w domu aktualnie jest 3 płyta indukcyjna, ( jedna pękła, bo mama stanęła na niej podczas sprzątania, druga padła z użycia, a teraz mamy trzecią) i po 3,4 latach wygląda o wiele lepiej niż twoja, są jakieś pojedyńcze rysy ale na pewno nie jest styrana jak twoja, czym ty je czyścisz, może zbyt agresywną chemią?
  • Odpowiedz
@lentilek tak jak pisałem, mam dwie takie same płyty, jedna w mieszkaniu używana codziennie, druga w domu na działce używana sporadycznie. Ta z domu jest jak nowa mimo, że trochę starsza. Może to kwestia marki i jakości wykonania - Elektrolux.
  • Odpowiedz
@ryhu po montażu kuchni była zapylona i w ramach montażu kuchni była odkurzona. Nie zamawiałeś nigdy kuchni? Majstrzy (czasem) sprzątają po sobie. Chociaż czasem lepiej żeby tego nie robili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@demimka ja zamówiłem meble już skręcone, a układałem i wieszałem sam więc faktycznie nie wiem,ale wydaje mi się że płytę bym przetarł szmatą, a nie odkurzał xD
  • Odpowiedz
Tak wygląda płyta po 2 latach codziennego używania ¯\(ツ)/¯


@GladysDelKarmen: co to za model/marka? O ile nie stawiasz garnków z hukiem to nie powinno tak być nawet po wielu latach. Może gdyby próbować używać patelni żeliwnej to by tak było.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: Ja za to ostatnio upuściłem słoik z przyprawami na taką płytę i się niestety rozbiła i musiałem kupić nową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz