Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

1 - jakie ćwiczenia robić na dziewiczą klatę? O ile biceps, triceps, barki mi wchodzą (mocno czuje po treningu i jest progres) to klatki czuje mało i progres słaby (wg mnie) Robię pompki takie z wychyleniem do przodu i wyciskanie na płasko i skośne. Może cięzar za mały? Na masę lepiej większy ciężar i mniej powtórzeń czy na odwrót?

2 - czy jeśli mam lordozę martwy ciąg może mi plecy naprostować poprzez wzmocnienie mięśni?
  • 5
  • Odpowiedz
@fajnopolakgej: nie ma większego znaczenia, czy zrobisz mniej, czy więcej powtórzeń. Istotny jest dobór ćwiczeń, a wyciskanie sztangą i pompki na poręczach nie muszą wcale być dobre do rozwoju klatki. Lepiej robić wyciskania hantli, rozpiętki hantlami czy na linkach i wyciskanie na maszynie hammer
  • Odpowiedz
@fajnopolakgej: przy klacie bardzo istotna jest technika, wiele osób naturalnie nie potrafi wypiąć klaty żeby dostatecznie fajnie się rozciągnęła. IMO zasięgnij rady u jakiegoś serio ogarniętego kolegi/trenera albo wrzuć tutaj to dostaniesz jakieś rady, ale ogólnie musisz bardzo mocno tę klatę wypiąć, fajnie kontrolować ruch, najlepiej jeszcze pałzować na dole ruchu.

Dla mnie ideolo jest albo hammer albo maszyna szmita w koncie 15-30 stopni incline z pauzą - pod hipertrofię i
  • Odpowiedz
@fajnopolakgej: To że nie czujesz to nis znaczy że nie siada. Ja bym dalej robił prostą i skośną i na koniec dodał jakieś rozpiętki. Ja najbardziej lubię na pec decku.

I mimo że teoretycznie to nie jest najlepszy compound na klatę to ja zajebiście czuję ją po dipach. Dużo lepiej niż po wyciskaniu czy maszynach.
  • Odpowiedz
jakie ćwiczenia robić na dziewiczą klatę? O ile biceps, triceps, barki mi wchodzą (mocno czuje po treningu i jest progres) to klatki czuje mało i progres słaby (wg mnie) Robię pompki takie z wychyleniem do przodu i wyciskanie na płasko i skośne. Może cięzar za mały? Na masę lepiej większy ciężar i mniej powtórzeń czy na odwrót?


@fajnopolakgej: Wszystko zależy od tego jak #!$%@? klatę, bo o ile nie masz jej
  • Odpowiedz