Wpis z mikrobloga

Dodałem swoje pierwsze znalezisko: badanie amerykańskiego stowarzyszenia psychologicznego. Ale mnie #!$%@?ą zakopy za informację nieprawdziwą. Żadnej dyskusji na temat, nic wnoszącego jakiekolwiek argumenty, po prostu zakopanie. Debile pewnie nawet nie rozumieją słowa, bo to po angielsku, ale kontrowersyjne wnioski więc oni wiedzą lepiej niż badacze.

Jakby ktoś chciał rzucić okiem, podyskutować na temat, czy zakopać za informację nieprawdziwą to zapraszam:
https://wykop.pl/link/7437149/zazywanie-marihuany-nie-prowadzi-do-zwiekszonego-ryzyka-zaburzen-psychotycznych

Ciekawostka: na badanie trafiłem po zadaniu sobie pytania - Czy jako palacz jestem obiektywny w dyskusji na temat psychotycznych efektów ubocznych? Jakie badanie by mnie skłoniło do uznania że thc wywołuje schizofrenię? I wymyśliłem! Gdyby istniało badanie na odpowiednio dużej grupie bliźniaków potwierdzające tą tezę. Z badaniami na bliźniakach ciężko dyskutować. W naturalny sposób niwelują różnice i predyspozycje genetyczne, ograniczają możliwe do zastosowania sztuczki statystyczne do minimum. Badając jeden czynnik mamy jasno wyznaczoną przyczynowość bądź jej brak.

Tak oto w poszukiwaniu badania obalającego moje poglądy trafiłem na takie które je potwierdzało. Kontrowersyjnie obala dziesiątki innych opartych na założeniu przyczynowości sprowadzając istniejącą w nich korelację do zwiększonej podatności osób zaburzonych na zażywanie substancji wpływających stan świadomości.

#narkotykizawszespoko #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #marihuana
  • 3
  • Odpowiedz
@ZenonBis a propos tego badania którego nie czytałem: ktoś może mieć predyspozycje do "łapania" schorzeń psychicznych. Albo genetycznie być obciazony. Nie bez powodu psychiatrzy pytają czy w rodzinie były przypadki chorob psychicznych
  • Odpowiedz
  • 5
@fajnopolakgej: Tak, osób obciążonych genetycznie jest około 1%, ale takie osoby nawet przy utrzymaniu wstrzemięźliwości od wszystkich środków psychoaktywnych mogą dostać epizodu psychotycznego. W większości przypadków prędzej czy później do tego dochodzi. Oczywiście im dłużej zostają zdrowi tym lepiej, jednak moim zdaniem to jednostki powinny brać na siebie odpowiedzialność decyzji czy należą do tego 1%, bo zgoda psychiatry nie jest potrzebna żeby kupić alkohol, który ma takie samo działanie wyzwalające tego
  • Odpowiedz