Wpis z mikrobloga

Może ktoś doradzić? Planuje kupić swoją pierwszą #szosa wybór padł na SENSA Romagna SLE 2024 tylko nie wiem który wybrać rozmiar ramy. 175 wzrostu i 79 przekrok. Według rozpiski na szybkie rowery 55cm, według centrum rowerowe 52cm a po przeliczeniu *0,67 52,93. Może ktoś pomoże żeby się nie wkopać? #rower
  • 8
  • Odpowiedz
@dredziuk: jakaś dziwna rozmiarówka tej Sensy skoro jest 52 a nie 53 jeśli jest 55. W Twojej sytuacji bałbym się kupić bez przymiarki. 53/54 byłoby teoretycznie dobre. 55 cm będzie raczej za duże ale 52 brzmi jak mały rower.
  • Odpowiedz
  • 0
@holy_basil: aż jeszcze raz spojrzałem, na szybkie rowery są rozmiary 51 i 55 a na centrum rowerowym są 52 i 54,5
to ja już kompletnie głupieje skoro to są te same rowery a różne rozmiary podają
  • Odpowiedz
@dredziuk: bo CR robi jakas swoja rozmiarowke ktora potrafi sie totalnie rozjezdzac z rozmiarowka producenta. Ogolna zasada jest taka, ze jak jestes na granicy rozmiarow to lepiej wziac mniejszy, bo rower latwo jest wydluzyc (wymieniajac mostek na dluzszy) ale ze skracaniem jest juz problem - przy za krotkim mostku zle sie prowadzi, jest nerwowy. Ewentualnie ograniczeniem moze byc to, ze kierownica bedzie zbyt nisko dla Ciebie, ale to juz zalezy od
  • Odpowiedz