Wpis z mikrobloga

Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2023 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 309 tys. złotych, a dwójki dzieci wyniósł 513 tys. złotych.

#heheszki
7ujMejster - Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smith...

źródło: IMG_7871

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: jest, i nie, nigdzie nie napisałem o jak bardzo prawdopodobnych rzeczach rozmawiamy,komentarz na który odpowiadałem miał napisane "nie ma nic wspanialszego", natomiast ja, że co najmniej 5 z głowy wymienić mogę (a 3/5, czyli większość, którą wypisałem, jest łatwa do zrobienia a nie nierealna).
z fartem
  • Odpowiedz
@PietroPawlo: Ciekawi mnie to, bo jak sobie pomyślę, że teraz ktoś po robocie miałby mi jeszcze zadawać pytania w stylu "a skąd się bierze woda w kranie", to mnie krew zalewa. To podejście się jakoś zmienia z wiekiem?
  • Odpowiedz
nie ma nic wspanialszego gdy taki mały człowiek przyjdzie się przytulić, zadaje milion pytań, a potem bierze za rękę


@PietroPawlo: Copium tateła / natalisty.
  • Odpowiedz
@7ujMejster 45 metrowe mieszkanie w kredycie to jakieś 1,5 miliona złotych - przy tej arytmetyce można by wychować dziesięcioro dzieci lub kupić za połowę nowy dom w powiatowym i wychować trójkę. To że jesteście upośledzeni ekonomicznie i socjalnie to nie zwalajcie tego na dzieci - tym bardziej że na nie są zagwarantowane dopłaty 800+ i inne #!$%@? muje.
  • Odpowiedz
@Ranmus: no to gratuluję. Nie wiem gdzie mieszkasz, nam w Waw dyrektorka obecnego przedszkola powiedziała że nie dostalibyśmy się tu z rekrutacji na pewno. Więc zostałoby nam cokolwiek niekoniecznie w pobliżu mieszkania ani po drodze do pracy. Na szczęście dostaliśmy się do tego przedszkola inaczej 4 lata temu.
W tym roku podjęliśmy próbę rekrutacji do zerówki która jest po drogiej stronie ulicy w szkole, 500m od bloku. Mimo posiadania 250/259
  • Odpowiedz
@enhansa: "chodziło mi"- może faktycznie zabrakło informacji o rzeczach realnych, ale skoro temat było czymś nie wymarzonym to można się było spodziewać takiej odpowiedzi, a nie opisu moje top marzenia.
"moje marzenia" są #!$%@? - tak uważam, a przynajmniej cześć z nich.
dorzuć coś politycznego - spaczony jestem przez to co się dzieje, ale faktycznie temat z polityka nie miał nic wspólnego, że argument był do d...
typowy dzieciorób w
  • Odpowiedz
@MadMan690 odpusc, widzisz jacy tu ludzie siedza. Jak napisalem ze padam o 21 to gosciu stwierdzil ze mam ambicje na poziomie jego kota ( ͡° ͜ʖ ͡°) tu ludzie pisza jakis totalny i niezrozumialy bełkot aby tylko dowalic dzieciatym a jak sam widzisz wsrod niektorych ruchanie jest na pierwszym miejscu listy marzen, wykop sprał im mozgi totalnie
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: Dziękuję za poradę.
Jak napisalem ze padam o 21 to gosciu stwierdzil ze mam ambicje na poziomie jego kota - się uśmiałem, kiedyś może tego doświadczy to wytrzyma do 20:00.

Powodzenia.w życiu i z wychowywaniem dzieci.
  • Odpowiedz
nie ma nic wspanialszego gdy taki mały człowiek przyjdzie się przytulić, zadaje milion pytań, a potem bierze za rękę i choćbyś był nie wiem jak zmęczony to i tak się pobawisz lalkami jak na tatę przystało


@PietroPawlo: mały jest kilka lat, za to potem jak urośnie nie jest już tak różowo ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@virusriddle: No ja jestem ze Szczecina i podejrzewam, że w Wawie nie jest wesoło, gdzie jest ciągły napływ ludzi, a z mojego miasta odpływ. Tak jak napisałem wcześniej, nie wiem jak to jest z obowiązkiem zapewnienia miejsca, ale na pewno te dodatkowe punkty i przebieg rekrutacji, to widzimisię każdego samorządu. U mnie nie obyło się bez nerwów, ale warto walczyć o swoje i patrzeć komisjom na ręce. Ja z racji
  • Odpowiedz
do socjalu na twojego gowniaka? Do jego szkoły? Bo wątpię, że tyle płacił żeby to się wyrównało


@trzydrzwiowypentaptyk: Ty o socjal dla rodziców pracujących się nie martw, lecz o patologicznych dzieciorobów. Pensje są coraz wyższe, to i składki i zaliczki też. Wiadomo, że najlepiej by było nam, rodzicom dać po prostu ulgę podatkową zamiast kasę do ręki, ale mamy rządy jakie mamy. A ktoś te dzieci musi brzydko mówiąc "robić",
  • Odpowiedz