Wpis z mikrobloga

Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2023 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 309 tys. złotych, a dwójki dzieci wyniósł 513 tys. złotych.

#heheszki
7ujMejster - Tera duży socjal panie to i łatwiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Centrum im. Adama Smith...

źródło: IMG_7871

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@enhansa: Chodziło mi o realne rzeczy, ani twoje marzenia.
Akurat z tego co napisałeś to może ten burger by ci się trafił. A to, że masz marzenie zostać prezydentem jak Adrian to tylko pogratulować. Będziesz taki sam jak Długopis czy lepszy. Nie dowiesz się tez co to posiadanie dzieci i radość z tego płynąca, skoro seks masz na 1 miejscu na swojej liście, ale co ja wiem może znajdziesz jakieś
  • Odpowiedz
@Ranmus: No i tu się mylisz, bo prawo to ma dziecko do miejsca w zerówce bo jest obowiązkowe przygotowanie przed szkołą (ale nie musi to być zerówka w Twoim rejonie - jest rekrutacja i punkty rankingowe) i prawo do miejsca w szkole podstawowej w Twoim rejonie (tu muszą dziecko przyjąć już jeśli jest z rejonu). Więc przedszkole (3-5 latki) jeśli normalnie zarabiasz to nie masz szans się dostać, bo zwyczajnie
  • Odpowiedz
@wooster @ZielonyRozpustnik Dołożę swoje trzy grosze do tematu faworyzowania rodzica, jako ojciec dwulatka i czterolatki. Tak, jest to przejściowe i potrafi się często zmieniać o 180 stopni, ale z moje doświadczenia duży w tym udział rodziców. Schemat działania dziecka jest prosty jak budowa cepa i to czy stoi za mamą czy tatą często podyktowane jest ilością atencji jaką daje rodzic w jednej z dwóch sfer - obowiązków (rzeczy mało przyjemnych)
  • Odpowiedz
@virusriddle: Sam w tym roku zapisywałem dwójkę dzieci do przedszkola, to jestem na bieżąco i wiem co piszę. Szczerze mówiąc nie wiem czy jest to na poziomie krajowym czy samorządowym, ale przecież jeśli w wyniku rekrutacji dziecko nie dostanie się do przedszkola, to samorząd ma obowiązek i tak przydzielić twoje dziecko do przedszkola z wolnym miejscem (dowiadywałem się w tej kwestii w wydziale oświaty um mojego miasta), a jak nie
  • Odpowiedz
@Ranmus: w pełni się z tym zgadzam i mam podobne obserwacje aczkolwiek jest to bardzo płynne bo wiadomo, ze czasem jeden rodzic będzie wymyślał fajniejsze zabawy a czasem drugi. ja tez jestem tym od dyscypliny bo moja zona jest trochę za bardzo pobłażliwa i wymyśla kary w formie zabawy np. "nie rob tak bo cie będę łaskotać" xD ja bardziej zabieram narzędzie draniowania i tłumaczę dlaczego nie wolno tak robić
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: No i po to właśnie właśnie ma być dwójka rodziców, mężczyzna i kobieta, bo potem dzieci rosną niedorobione. U mnie jest podobnie, ja jestem od dyscypliny a żona od głaskania aż za nadto. ;)
  • Odpowiedz
@MadMan690: "chodziło mi" XD najpierw odbij piłeczkę że kategoria nie ta, potem zadecyduj że to moje marzenia, następnie napisz że "moje marzenia" są #!$%@?, dorzuć coś politycznego oraz dodaj kilka innych tez na mój temat, z czego żadna się nie zgadza XD typowy dzieciorób w natarciu bo to jedyny jego sukces w życiu więc bronił będzie jak wilk xD ale czego się spodziewałem po człowieku lat 40, na pewno nie
  • Odpowiedz