Wpis z mikrobloga

Chociaż staram się uzyskać diagnozę prywatnie, może ktoś będzie w stanie coś zasugerować, bo zaczynają mi już powoli ręce opadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Otóż około dwa i pół roku temu zaczął się mój wyjątkowo męczący problem zdrowotny. Początkowo był to suchy kaszel, który występował jedynie rano i wieczorem. Początkowo zbagatelizowałem problem, no bo jak to tak to się kaszelkiem przejmować jak się ma 22 lvl. Taki kaszelek trwał może z dwa tygodnie, dopóki pewnego dnia nie obudziłem się niemalże nic nie słysząc. Miałem tak zawalone zatoki i uszy, że dosłownie nie słyszałem, co mówiła osoba stojąca obok mnie. Dodatkowo zacząłem odkasływać lepką jak klej przezroczystą wydzielinę. Kierunek lekarz. Dostałem standardowe krople i leki, które niby pomogły, ale kaszlałem dalej, tylko tym razem na mokro. Codziennie odkasływałem bardzo gęstą, przeźroczystą wydzielinę, która czasem zawierała w sobie zielone strzępki. Lekarz rodzinny rozłożył ręce, ale dał skierowanie do laryngologa. Szybka septoplastyka, bo to wina niby przegrody. Oddycha mi się przez nos lepiej, ale wciąż kaszlę.

Później zaliczyłem jeszcze prywatnie pulmonologa (rtg i spirometria ok), kolejnego laryngologa, alergologa - wszystko niby git.

Szkoda mi już wywalać pieniędzy na to wszystko, ale nie wiem, do kogo już mam się zwrócić. Kupa leków przetestowana i nic nie pomaga. Obecnie mam wrażenie, że odkrztuszam tego coraz więcej przez cały dzień. Czasem mam takie napady, że zamiast białej wydzieliny odkrztuszam ropną, równie gęstą. Cały czas spływa mi po gardle gęsta, kleista maź.

Reasumując: od ponad dwóch i pół roku nie było dnia, żebym nie kaszlał i nie odkrztuszał tej gęstej wydzieliny. Komfort życia zerowy, nie mówiąc o zszarganych nerwach i ciągłej frustracji. Ktoś może jest w stanie zasugerować badania, które mógłbym jeszcze wdrożyć? Bo odbijam się od gabinetu do gabinetu ()

#medycyna #lekarz
  • 5
  • Odpowiedz
@Kornik885: uderzaj tutaj: https://csim.pl To światowej sławy centrum mowy i słuchu, które zajmuje się tematami laryngologicznymi itd. Można na NFZ, ale długo się czeka. Warto iść prywatnie. Wszystkie badania robi się od ręki. Mają placówki praktycznie w całej Polsce, główna siedziba jest w Kajetanach pod Warszawą.
  • Odpowiedz
@Kornik885: Po pierwsze jaka praca, jakie czynniki narażenia w pracy, lub gdzie indziej. Nos (i zatoki przy okazji) można przemywać (zaciągając i wypychając) herbatką z rumianku, ale do trąbek eustachiusza lepiej nie lać. Ogólnie śluzy z płuc, czy zatok to zdrowe objawy oczyszczania (z tym śluzem usuwany jest brud, szczególnie ten nierozpuszczalny), natężenie świadczy że jest raczej jakiś powód, że tego jest więcej.

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym
  • Odpowiedz