Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@bb89 gadalem z jednym kolega co na froncie jest i tez ma problem z praca a 1.5 roku expa.
Zeby nie bylo, nie uwazamy sie za najlepszych na rynku, ale ciezko nawet o rozmowy. Ciekawe jak z tego sie wybronią , jak beda tam ludzie co chca sie przebranzowic a tu pojawiaja sie typy co sa programistami a roboty nie moga znalezc
  • Odpowiedz
@Milo900: zgadza się, rynek IT już nie potrzebuje ani jednego programisty więcej, właściwie to jest ich za dużo. przebranżawianie się do branży IT to jest najgłupsza rzecz jaką można sobie wyobrazić, to jest jak próba sprzedaży piasku na pustyni, czy wody na środku jeziora.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ly000 ale i tak znajda sie ludzie, ktorzy beda wierzyli w te marzenia. Najgorsze, ze to wszystko mozna wygooglowac.

Ostatnio bylem na pewnym webinarze z bootcampa o AI itp. to koles pokazuje oferty pracy zwiazane z ai oczywiscie pensja 20k+ wszystkie oferty. A ja tam czytam ze szukaja seniora 10+, czlowiek orkiestra.

Ale #!$%@? tam, ludzie wierza w to, ze on skonczy ten kurs i jak powie "skromne" 6-8k na reke to
  • Odpowiedz
@Milo900 a Ty I kolega wciąż pracujecie czy już po redukcji w IT?
Pytam serio bo też jestem na takim zakręcie, ale może niedługo zawita bezrobocie a nie wiem co dalej :/
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? tam, ludzie wierza w to, ze on skonczy ten kurs i jak powie "skromne" 6-8k na reke to tyle dostanie bo przeciez na webinarze o tym mowili.


@Milo900: dokładnie, cud jeśli w ogóle znajdą pracę, nie ważne za jaką pensję.
entry lvl w IT dostaje obecnie minimalną krajową, o ile w ogóle coś znajdzie.
szkoda słów na tych sprzedawców marzeń, nie warto w to w chodzić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@szalonyprogrammer1188 wiesz co, trzeba troche tez spojrzec na siebie. Patrzac na te wszystkie stresy czy Cie dzis wyjebia czy za miesiac, czy masz robic darmowe nadgodziny albo uczyc sie czegos albo grzebac w gownie, to czlowieka to naprawdę mocno spala od środka.

Wyjebia mnie to wyjebia, znajde cos innego najwyzej nie w IT.
  • Odpowiedz
@Milo900: to co napisałeś to święte słowa, chociaż jednak i tak ciężko się zdystansować do tego. Ja np mógłbym wrócić do swojego wyuczonego zawodu, ale po 10 latach od skończenia studiów i nie przepracowaniu dnia w tej branży, to bym musiał zaczynać wszystko od zera, więc ja np trzymam się IT i szukam dalej
  • Odpowiedz