Wpis z mikrobloga

@kamil150794: też nie mam, ale ostatnio często myślę o egzaminie ekstermistycznym.
Z jednej strony jestem już dosyć stary na takie rzeczy ale z drugiej przez moją #!$%@?ą osobowść nie mam szans na jakieś normalne życie. To czemu by nie poświęcić swój czas na głębsze zrozumienie świata przez wiedzę kumulowaną przez pokolenia. Mam lekką odrazę do edukacji szkolnej przez to nigdy za bardzo nie miałem jakiejś motywacji w tym kierunku. Ale
  • Odpowiedz
@Goronco: ale on w zasadzie też jest takim człowiekiem. Nie zdał matury, pewnie ledwo zdawał z klasy do klasy I to nie zawsze. Mieli go umieścić w klasie geniuszy?

Nie siedziałby z nimi gdyby przyłożył się do nauki. Dawał od siebie mniej niż inni więc efekty były gorsze niż u innych.
  • Odpowiedz
@Goronco: Nie. To w jakiej jesteś szkole i jakiej klasie zależy od wyników. Jak nie potrafisz czytać i pisać to trafiasz do klasy specjalnej albo w ogóle do szkoły dla głąbów, może jakiś OHP. Jak uczysz się dobrze to dostajesz się do dobrej szkoły z kółkiem teatralnym, basenem i bilardem na korytarzu.
  • Odpowiedz
@badej123: przygotowywałam znajomą do tych egzaminów, są naprawdę łatwe. Masz na zdanie ich kilka lat i nie musisz zdawać wszystkich przedmiotów za jednym zamachem, możesz uczyć się np tylko do kilku przedmiotów na jedną sesję, przedmiot z którym masz największy problem możesz nawet zdawać solo i poświęcić pół roku tylko na jego naukę.

Ponadto większość przedmiotów można zdać z marszu, tylko niektóre wymagają realnej nauki. Problemem jest wysoka cena, ale
  • Odpowiedz