Wpis z mikrobloga

#globcio #bekazlewactwa #ocieplenieklimatu

W latach 90. popularna była dziura ozonowa i kwaśne deszcze. W Świecie Nauki i innych popularnonaukowych czasopismach pisano poważnie, że będziemy żyć pod kopułami, bo z nieba za 10 lat będzie leciał kwas. Co drugi mieszkaniec Ziemi miał umrzeć na czerniaka skóry.

Widać dzisiaj, że po 30 latach ta narracja jest identyczna, ale bardziej wyrafinowana. Walczy się z naturalnymi zjawiskami, które mają miejsce - ze zmianami klimatycznymi. Jak świat światem klimat się zmieniał, ponieważ atmosfera to olbrzymi układ chaotyczny z miliardami zmiennych. Zadufanie, które pozwala myśleć takiemu klimatycznemu bubkowi, że to właśnie on odpowiada za zmiany w tym systemie, bo jego auto spala benzynę, jest śmieszne.

Czy powinniśmy dążyć do poprawy naszych środowisk - tak! Ale piękną przyrodą biedne społeczeństwa nie nasmarują chleba. Przemysł jest konieczny dla ekologii! To rozwój przemysłu chemicznego zmniejszył popyta na kość słoniową. Farmacja zmniejszyła wycinkę lasów deszczowych i hekatombę zwierząt pozyskiwanych na leki. Tak to wygląda.
  • 234
  • Odpowiedz
@Andele: innymi słowy jeżeli zmiany klimatu były wcześniej przed rewolucją industrialna to jaki jest dowód że antropopresja jest obecnie za nie odpowiedzialna?


W przeszłości zmiany klimatu były głównie spowodowane zmianą stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze. Ludzie powodują zmiany stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze (niespotykane w historii), więc to ludzie są odpowiedzialni za obecne zmiany klimatu.
Bestiariusz - >@Andele: innymi słowy jeżeli zmiany klimatu były wcześniej przed rewol...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bestiariusz: ok to jak rozmarzenie Syberia to rozumiem że żadne gazy cieplarniane się nie uwolnią. Korelacja jest taka że to zmiany klimatu powodują emisję gazów cieplarnianych. Nie odwrotnie. Jeżeli nie było ludzi to skąd zmiany dwutlenku węgla? Kosmici? Komety? Wiesz ile produkuje człowiek co2a ile cała resztą planety. Czy ma wpływ na globalne ocieplenie? Zmiany są tak powolne i niezauważalne że nie da się jednoznacznie potwierdzić sekwencji CO2 potem ocieplenie. Twierdzę
  • Odpowiedz
@Andele: W tym jest cały problem - emisje, które są spowodowane przez ludzi, napędzają kolejne naturalne emisje, co powoduje destabilizację całego systemu klimatycznego.

Twierdzę że jeżeli jest to cykliczne i miało miejsce zanim człowiek dołożył swoją cegiełkę to ten człowiek właśnie ma niewiele z tym wspólnego.


Wynika to tylko z Twojej ignorancji i braku znajomości ilościowych pomiarów. W przeszłości nie było takich zmian jak obecnie, jeśli chodzi o emisje CO2. Obecne
  • Odpowiedz
@wolny_kot: Chodzi raczej o to że koncern DuPont czyli USA wykorzystuje prawo patentowe do ustalania monopolu na rynku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Chlorofluorocarbon

"In 1978 the United States banned the use of CFCs such as Freon in aerosol cans, the beginning of a long series of regulatory actions against their use. The critical DuPont manufacturing patent for Freon ("Process for Fluorinating Halohydrocarbons", U.S. Patent #3258500) was set to expire in 1979. In conjunction with
  • Odpowiedz
@arysto2011: Jak można pisać takie wtórne, nudne rzeczy?

Huhur dur dur globalne to kłamstwo dziura ozonowa oszustwo. Przecież to nawet nie są Twoje własne słowa, a coś, co powtarzasz po innych. Hashtag "globcio" Jezuschrystes
  • Odpowiedz
W przeszłości zmiany klimatu były głównie spowodowane zmianą stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze. Ludzie powodują zmiany stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze (niespotykane w historii), więc to ludzie są odpowiedzialni za obecne zmiany klimatu.


@Bestiariusz: A co z możliwością, że jest dokładnie odwrotnie, to jest podwyższona temperatura zwiększa stężenie gazów? Korelacja działa w obie strony i z tego, co widziałem (nie chce mi się tego szukać, tak tylko wtrącam) to stężenia gazów
  • Odpowiedz
z tego, co widziałem (nie chce mi się tego szukać, tak tylko wtrącam) to stężenia gazów z reguły delikatnie lagowały za temperaturą.


To znajdź.

dokładnie odwrotnie, to jest podwyższona temperatura zwiększa stężenie gazów?


Od pewnego momentu dokładnie tak jest i nazywa się to sprzężeniem zwrotnym. Wystarczy jednak przeczytać na czym polega mechanizm globalnego ocieplenia, żeby zrozumieć, że obecnie to głównie wzrost stężenia CO2 powoduje wzrost temperatury za sprawą wymuszenia radiacyjnego.
Bestiariusz - >z tego, co widziałem (nie chce mi się tego szukać, tak tylko wtrącam) ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bestiariusz: o kurde nie wierzę ale wierzę. Jakie są te ilościowe pomiary. Proszę bardzo mi przytoczyć ile gazów cieplarnianych produkuje planeta a ile jest produkowane przez człowieka. Wiesz jakie są dane dlatego ich nie przytoczysz. I nie wciskaj mi farmazonów że opierasz się o wiedzę, poproszę o informacje kto wywołał emisję i innych gazów cieplarnianych zanim robił to człowiek. Też mi tego nie podasz. Tak wiem jestem tylko maluczkimi prostaczkiem a
  • Odpowiedz
@arysto2011: dziura ozonowa się cofnęła ponieważ wycofano w porę freon w wyniku podpisania Protokołu montrealskiego, co więcej warstwa ozonu się nie odbudował, będzie to trwać do 2060 roku, to że dotyczy to głównie Antarktydy to nie jest tak szkodliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@60scnds:

dziura ozonowa oszustwo.


@TomWro:

dziura ozonowa się cofnęła ponieważ wycofano w porę freon w wyniku podpisania Protokołu montrealskiego


Jak wyjaśnicie obecność olbrzymiej dziury ozonowej w 2023? Obecnie większej powierzchniowo niż w latach największej emisji freonów?
  • Odpowiedz
@Bestiariusz: poza tym może i jestem ignorantem ale zabawa z Tobą jest przednia. Poza tym naprawdę uważam że Twoje przekonania opierają się na wieże. Wyjdź proszę poza strefę komfortu jeśli chcesz wiedzieć coś więcej. I to wcale nie znaczy że nie mam racji.
  • Odpowiedz
Posłuchaj uważnie bo nie będę powtarzał jak mawiał Leclerc. Nie podałeś jak jest badana temperatura bo wiesz że są te metody obarczone sporym błędem tzn zakładają jakieś odchylenia. Wkleiłes link do artykułów i mam się teraz spierać z setkami naukowców na temat metodologii? Wiesz że chodzi tylko o bład pomiaru i późniejszą interpretacje.Nie jesteś w stanie podać mi jakie ilości gazów cieplarnianych powoduje człowiek a jakie resztą planety tzn wiesz ale nie
  • Odpowiedz
Widać dzisiaj, że po 30 latach ta narracja jest identyczna, ale bardziej wyrafinowana. Walczy się z naturalnymi zjawiskami, które mają miejsce - ze zmianami klimatycznymi.


@arysto2011: no. tromby powietrzne pod lublinem najlepsze xDDDDD
typowe dla polskiego klimatu.
  • Odpowiedz
  • 0
no. tromby powietrzne pod lublinem najlepsze xDDDDD

typowe dla polskiego klimatu.


@eltanol3000: to w końcu klimat czy tylko pogoda?

Bo jak następnym razem trafi się rekordowy opad śniegu w grudniu, albo wyjątkowo zimna zośka to zapewne będzie tylko pogoda.
  • Odpowiedz