Wpis z mikrobloga

SIemka

@Moderacja właśnie wyrzuciła znalezisko odnośnie przyjętej Konwencji Stambulskiej:
https://wykop.pl/link/7431617/unia-europejska-przyjela-przepisy-dotyczace-mowy-nienawisci-wobec-kobiet

@Moderacja oznaczyła to znalezisko jako manipulację odnosząc się do komentarza użytkownika @thorgoth, który stwierdza, cytuję:

Ten typ zwyczajnie kłamie.

Polecam przeczytać linkowany dokument, tam nie ma nic o szczególnej ochronie kobiet. To po prostu deklaracja o tym że nikt nie powinien być dyskryminowany w oparciu o swoją płeć, jakakolwiek by nie była. Więc tak, facet który jest wyśmiany na komisariacie przez konserwatywnych policjantów bo "hehe baba go bije" też podlega szczególnej ochronie.

Co za intelektualni konfiarze to plusują? ¯\(ツ)/¯


Niestety nie mam pojęcia co OP w swoim znalezisku napisał, ponieważ otworzyłem tę zakładkę, gdy co prawda znalezisko jeszcze istniało, ale przeglądałem inne i kiedy przeszedłem na odpowiednią zakładkę to odświeżyłem, no i znalezisko już było usunięte ()

Nie będę się więc odnosił do tego, co napisał OP, ale do tego co napisał @thorgoth.
Tak więc sięgnijmy do samej konwencji, do źródła:

@thorgoth napisał:

Polecam przeczytać linkowany dokument, tam nie ma nic o szczególnej ochronie kobiet.

Konwencja na ten temat (Art 4. pkt. 1 i 2)

1. Strony podejmują niezbędne działania prawne i inne, by promować i chronić prawa wszystkich, w szczególności kobiet, do życia wolnego od przemocy zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej.


2. Strony potępiają wszelkie formy dyskryminacji kobiet i podejmują niezwłocznie niezbędne środki prawne i inne w celu jej zapobiegania, w szczególności:

I poniżej wymieniono 3 rzeczy, ale nie są ważne dla tej dyskusji

Jak widać, to właśnie @thorgoth skłamał. Jedziem dalej
@thorgoth napisał:

To po prostu deklaracja o tym że nikt nie powinien być dyskryminowany w oparciu o swoją płeć, jakakolwiek by nie była.

Co na to Konwencja? Dla przykładu podam dwa artykuły: 8 i 9.

Artykuł 8

Zasoby finansowe

Strony przydzielają odpowiednie zasoby finansowe i ludzkie potrzebne do właściwego wdrożenia zintegrowanych strategii politycznych, środków oraz programów mających na celu zapobieganie wszelkim formom przemocy objętym zakresem niniejszej Konwencji oraz zwalczanie wszelkich takich form przemocy, w tym również inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz społeczeństwo obywatelskie.


Artykuł 9

Organizacje pozarządowe i społeczeństwo obywatelskie

Strony uznają i wspierają prowadzone na wszelkich szczeblach działania właściwych organizacji pozarządowych oraz społeczeństwa obywatelskiego dotyczące zwalczania przemocy wobec kobiet, a także nawiązują skuteczną współpracę z tymi organizacjami.


Znów, @thorgoth skłamał w swojej wypowiedzi, ponieważ to nie jest tylko deklaracja, ale również zobowiązanie dla sygnatariuszy, że zmiany zostaną wprowadzone tak, aby wypełnić zapisy tej Konwencji. Dalej

@thorgoth napisał:

To po prostu deklaracja o tym że nikt nie powinien być dyskryminowany w oparciu o swoją płeć, jakakolwiek by nie była.

Zwraca tutaj uwagę na wszystkie płcie, jakie by one nie były. No to sprawdźmy, co na to Konwencja. Artykuł 1, czyli cele

Artykuł 1

Cele konwencji

1. Niniejsza konwencja ma na celu:

a. ochronę kobiet przed wszelkimi formami przemocy oraz zapobieganie, ściganie i eliminację przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;

b. przyczynienie się do eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet oraz wspieranie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w tym poprzez wzmocnienie pozycji kobiet;

c. stworzenie szeroko zakrojonego planu ramowego, polityk i działań na rzecz ochrony i wsparcia wszystkich ofiar przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;

d. zacieśnianie międzynarodowej współpracy mającej na celu likwidację przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;

e. zapewnienie wsparcia i pomocy organizacjom i instytucjom władzy wykonawczej w skutecznej współpracy na rzecz wypracowania zintegrowanego podejścia do likwidacji przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.


Pytanie do Was, droga @Moderacja, @wykop, @a_s , możecie mi wskazać w celach tej konwencji chociaż jeden wyraz, który by wskazywał na to, że Konwencja stambulska dotyczy wszystkich, również chłopców i mężćzyzn? Bo jakoś tego nie widzę, chyba że czytać nie potrafię. Nie ma tego, @thorgoth raz jeszcze skłamał pisząc, że Konwencja stambulska dotyczy wszystkich. Nie, nie dotyczy wszystkich. Dotyczy kobiet (oraz poniekąd dzieci, które są wymienione w niektórych artykułach na doczepkę)

@thorgoth napisał:

Więc tak, facet który jest wyśmiany na komisariacie przez konserwatywnych policjantów bo "hehe baba go bije" też podlega szczególnej ochronie.

W całym dokumencie nie znalazłem ani jednej wzmianki o dyskryminacji mężczyzn czy przemocy wobec nich w kontekście próby zwalczania takowych. Co prawda jest wzmianka w preambule, ale to jest takie: "Nooo, niby są, ale w sumie to nie jest do końca istotne."

uznając, że kobiety i dziewczęta są bardziej niż mężczyźni narażone na przemoc ze względu na płeć;

uznając, że przemoc domowa dotyka kobiety w większym stopniu, oraz że mężczyźni mogą również być jej ofiarami


Więc i w tym zakresie @thorgoth skłamał.

Na podstawie tej krótkiej analizy stwierdzam, że @thorgoth to kłamaca, z kolei pytanie do @Moderacja jest, dlaczego usunięte zostało znalezisko na podstawie komentarza @thorgoth, skoro nawet nie zweryfikowaliście tego, czy @thorgoth pisał prawdę (obecnie wiemy, że nie), nie skontastowaliście jego twierdzeń z przyjętym dokumentem.
bregath - SIemka

@Moderacja właśnie wyrzuciła znalezisko odnośnie przyjętej Konwencj...

źródło: thorgoth

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@bregath ta sytuacja pokazuje, że znaleziska nie powinny od razu znikać a dostawać jebutną, widoczną etykietę „INFORMACJA NIEPRAWDZIWA/MANIPULACJA/itp.”.
Plusy takiego rozwiązania widzę w co najmniej dwóch sytuacjach:

1. Jeśli informacja ze znaleziska jednak jest prawdziwa, to daje czas na reakcję i wyjaśnienie błędu moderacji,
2. Jeśli informacja rzeczywiście jest nieprawdziwa, to daje użytkownikom wiedzę, że wykopali fejka. I po 24h może sobie takie znalezisko spaść.

Zawołam sobie do tego pomysłu @wykop,
  • Odpowiedz
@bregath: typie, nie wiesz o czym było znalezisko i weryfikujesz na podstawie tego co ci się wydaje XD a wydaje ci się oczywiście źle, bo nie dotyczyło konwencji stambulskiej.
niech zgadne, jesteś "rozsądnym konserwatystą" co nienawidzi żydów, LGBT, czarnych i kobiet, głosuje na konfederacje, wielbi Jego Ekscelencje Obrońce Konserwatyzmu i marzy polexicie?

Potem się dziwisz że ludzie cie mają za kogo cie mają ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
niech zgadne, jesteś "rozsądnym konserwatystą" co nienawidzi żydów, LGBT, czarnych i kobiet, głosuje na konfederacje, wielbi Jego Ekscelencje Obrońce Konserwatyzmu i marzy polexicie?


@thorgoth: nie, źle ci się wydaje. Nigdy nie głosowałem na konfę, a w ostatnich wyborach na KO.

Co do:

typie, nie wiesz o czym było znalezisko i weryfikujesz na podstawie tego co ci się wydaje XD a wydaje ci się oczywiście źle, bo nie dotyczyło konwencji stambulskiej.

Tak,
  • Odpowiedz
  • 0
@thorgoth: a przepraszam, pominąłem jedną ważną informację z tego dokumentu:

To address in particular the stark increase of public incitement to violence and hatred online based on sex or gender, in particular misogynous incitement to hatred or violence, this Directive sets minimum rules for the definition and the penalties of the offence of this type of cyber violence.


Wytłumacz wszystkim co tu jest napisane, proszę.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: jak merytorycznie dyskutować z typem który ZAŁOŻYŁ co było w znalezisku (błędnie) po czym arbitralnie stwierdził że kłamie? ¯\(ツ)/¯
Nie potrafiłbyś. Ja też nie potrafie.
  • Odpowiedz
  • 0
wciąż nie skumałeś że nie jesteśmy w Stambule


@thorgoth: zrobiłem sobie kilka dni przerwy od wykopu i pierwsze powiadomienie o odpowiedzi i już mnie wkurzyłeś :D

Porozumienie między Izraelem, a Palestyną, tzw. Porozumienie z Oslo, było podpisane w Waszyngtonie. Tyle mam do powiedzenia nt. "nie jesteśmy w Stambule".

jak merytorycznie dyskutować z typem który ZAŁOŻYŁ co było w znalezisku (błędnie) po czym arbitralnie stwierdził że kłamie? ¯\(ツ)/¯


@thorgoth: i założył
  • Odpowiedz