Wpis z mikrobloga

Tym razem to żaden bait.
W tym tygodniu tak się złożyło, że pracowałem przy ulicy wylotowej z miasteczka. Dziura, 3k mieszkańców ale dość duży ruch. Sam mieszkam przy oceanie, w spokojnej okolicy. Po jakiejś godzinie albo i krócej miałem dość smrodu spalin (był stop, więc auta się zatrzymywały) i hałasu. A to przecież dziura i to w dodatku dość przewiewna (5 km od wybrzeża).
Ktoś powie, że można się przyzwyczaić, pewnie, człowiek do każdego gówna się przyzwyczai. Ale autentycznie szkoda mi ludzi, którzy tego już nawet nie dostrzegają i uważają że jest git.

#zdrowie #dzieci #zycie #przemyslenia #ekologia #samochody
PiotrFr - Tym razem to żaden bait. 
W tym tygodniu tak się złożyło, że pracowałem prz...

źródło: IMG_20240503_164039

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@PiotrFr: a coś Ty taki wrażliwy? Od zawsze samochody jeżdżą po mieście, zatrzymują się na stopach czy światłach czy w korkach i wszystko jest git
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger:

i co chcesz z tym zrobić?


Ja? Nic, co mogę zrobić? Zwracam tylko na coś uwagę, bo dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego albo udaje.
  • Odpowiedz
@Yelonek: niestety, Polak myśli, że benzyna to pedalstwo, a diesel musi kopcić... Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego diesle nie zostały jeszcze zakazane w produkcji do użytku osobowego.
  • Odpowiedz
@Yelonek: jeszcze jakby ten rodzaj napędu był chociaż w zbliżonym stopniu wydajny i praktyczny jak silniki spalinowe. A mamy wciskane na siłę drogie, niewydajne, niepraktyczne, upośledzone rozwiązanie
  • Odpowiedz
@bArrek: Wydajny? Tzn taki który przekazuje moc na koła z dużą sprawnością i nie traci nic na skrzynię biegów?
Taki który w małym opakowaniu potrafi dostarczyć dużą moc?
Taki który ma niskie zużycie energii?
Taki który zapewnia dobre właściwości w jezdne, bo nie ma w swoim systemie dużej bezwładności, więc może regulować moc kilkaset razy na sekundę i reaguje na gaz natychmiast?
  • Odpowiedz