Wpis z mikrobloga

21 lat temu Metallica wystąpiła w więzieniu San Quentin, grając pełny zestaw 10 utworów.

Fotograf Danny Clinch, który wykonał to zdjęcie, tak wspomina wydarzenia tamtego dnia:

„Metallica w więzieniu San Quentin, 1 maja 2003 roku. Podczas koncertu zostało zarejestrowane wideo do piosenki „St. Anger". Zanim weszliśmy do więzienia, spotkaliśmy się z naczelnikiem, który poprosił nas o podpisanie dokumentów, które stwierdzały, że jeśli którykolwiek z nas będzie przetrzymywany przez więźniów jako zakładnik, więzienie nie będzie negocjować z osadzonymi w sprawie naszego bezpiecznego uwolnienia. Na początku byłem niechętny… ale James Hetfield natychmiast wkroczył i podpisał to! Wszyscy poszliśmy w jego ślady. Emocje i energia tego dnia były niesamowite. Bardzo dziękuję braciom Malloy za zabranie mnie ze sobą”.

Zdjęcie: Danny Clinc

#metallica #metal #thrashmetal #ciekawostki #wiezienie #usa #metalnews
metalnewspl - 21 lat temu Metallica wystąpiła w więzieniu San Quentin, grając pełny z...

źródło: St Anger

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
grupa rockowa pofatygowała się specjalnie do morderców, złodziei i gwałcicieli. Mam się, no nie wiem, wzruszyć? czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
@metalnewspl: Aż sie przypomina jak (do spółki z Korn-Here To Stay) za dzieciaka się czasem siedziało do 4-5 nad ranem żeby zakraść się do pokoju rodziców, włączyć i odwracać telewizor żeby na nich nie świecił, przełączyć Polsat z ich nocnymi teledyskami i czekać aż aż to puszczą. A ile razy się siedziało przy radiu i niszczyło zabezpieczenia kaset siostry z Backstreet Boys czy Britney, przewijało ołówkiem i nagrywało St.Anger 30 razy
  • Odpowiedz