Wpis z mikrobloga

NR 266 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Miami Vice - Policjanci z Miami

Twórcy: Anthony Yerkovich
IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0086759/
https://upflix.pl/serial/zobacz/miami-vice-1984
Gatunek: kryminał

Sonny Crockett i Rico Tubbs to tajniacy w Miami. Aby łapać mafiosów i handlarzy narkotyków muszą się dopasować do roli i otoczyć szybkimi samochodami, modnymi ubraniami i czarującymi kobietami.

Czy polecam? “Policjanci z jajami”, jak to w naszym nadwiślańskim kraju mówiono, to był powiew luksusu. Kiedy u nas Borewicz jeździł poldkiem tam policjant bez skarpetek ganiał w ferrari. Ten kultowy serial poza ogromnym wpływem pop-kulturalnym pozostawił po sobie perełkę - muzykę. W Polsce wychodził od 1989 roku, czyli już po zakończeniu produkcji, która zaczęła się w 1984. Myślę, że nawet dziś serial może dać sporo przyjemności, nie tylko nostalgicznej.
WLADCA_MALP - NR 266 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Miami Vice - Polic...

źródło: miamivice

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP Jakiś czas temu zrobiłem sobie powtórkę i muszę przyznać że dobrze mi się oglądało pomimo upływu lat. Sezony 1-3 najlepsze ale jeśli chodzi o klimat  to pierwszy i drugi  są u mnie na podium.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP jakiś czas temu sobie odświeżyłem i całkiem nieźle się zestarzał, choć czuć, że nie jest to dzisiejszy serial. Muzyka oczywiście genialna i można zobaczyć masę późniejszych gwiazd filmowych.
Dodam jeszcze, że kilka lat temu powstał film pełnometrażowy i bardzo mi się podobał. Był dużo bardziej dramatyczny i poważniejszy niż serial i to chyba dzięki temu tak mi się spodobał.
  • Odpowiedz
@DaveZ: To chyba jedyny serial w którym osadzono kilka scen tylko po to żeby nacieszyć oko i ucho przez kilka minut. Po dokładnie tej scenie postanowiłem zobaczyć całość. Warto również zobaczyć bo mnóstwo gwiazd stawiało tam pierwsze kroki np. Ed O'Neill. I sporo ciekawych gwiazd miało swe role, jak chociażby Phil Collins z tego utworu.
  • Odpowiedz
@szpongiel: Ogólnie polecam cały gatunek muzyki New Retro Wave, ale widzę kolega chyba już wie co dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ( ͡ ͜ʖ ͡)

  • Odpowiedz
@Ladislaus: Wszystkie sezony i odcinki są? Nie wiem czy z tego konta co dałeś oglądałem ale pamiętam, że na cda brakowało czasem odcinków niestety.
  • Odpowiedz