Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

"jest też przyjmowaniem hostii będącej ciałem Chrystusa, a nie symbolem owego ciała"

Tak się mówi w katolicyzmie.
Przeczy temu jeden argument.

Gdy Jezus podał chleb uczniom w trakcie Wieczerzy Pańskiej, mówiąc "Bierzcie, jedzcie", chleb na stole i w ręku Jezusa nadal był tylko chlebem, bo ciało Chrystusa było kompletne. Tak samo krew wciąż miał on wciąż w swoim krwiobiegu, a wino cały czas było winem.
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: Hah, miałem identyczną sytuacją tylko z księdzem i nie przed komunią.

Swoją drogą, najpierw idziesz na polski gdzie jesteś uświadamiany, że istnieje coś takiego jak symbolika, przenośnia, że pewne terminy to reprezentacje sytuacji, przedmiotów, czy kompletnie abstrakcyjnych rzeczy, które nie muszą być dokładnie tym czym są, bo jesteśmy kurła trochę bardziej rozwiniętymi zwierzętami i cała nasza cywilizacja opiera się na operowaniu symboliką. Później masz lekcję biologii, gdzie dowiadujesz się, że
  • Odpowiedz
@senkjuseba typy w sukienkach są najgorsi. Widać że nic o świecie nie wiedzą, a się mądrzą. W życiu ich nie posłucham...
@Alcoholic_Desacrator tak jest. Nie będę uczył dziecka języka polskiego czy matematyki bo to pranie mózgów. Niech sam zdecyduje jakim językiem będzie się posługiwał. Inaczej to pranie mózgu...
Polasz - @senkjuseba typy w sukienkach są najgorsi. Widać że nic o świecie nie wiedzą...

źródło: 1000273977

Pobierz
  • Odpowiedz
skoro potrafię tak infantylnie przedstawić karę za zrobienie krzywdy, to tym bardziej wszystko inne się da w taki sposób pokazać?


@TurnerTheBurner: Oczywiście, że wszystko da się przedstawić w infantylny, albo super poważny sposób. Zatem sam fakt przedstawiania czegoś w taki sposób o niczym nie świadczy - może o przedstawiającym - ale nie sprawia, że coś jest prawdziwe czy nieprawdziwe.

Zatem po odcedzeniu formy pozostanie treść, i tutaj jest duża, zasadnicza różnica
  • Odpowiedz
@TurnerTheBurner: Nie nie można. W tej sytuacji nikt nie kryje, że są to pewne normy ustalone arbitralnie przez społeczeństwo na podstawie pierdyliona lat doświadczeń w docieraniu się stosunków międzyludzkich. I to bywa zmienne w czasie i nikt tej zmienności nie neguje, ale ponieważ nie ma lepszych metod radzenia sobie z zachowaniem jednostek względem społeczeństwa i innych jednostek więc stosujemy tą, która jest uważana za najlepszą. Trochę jak z demokracją. Otoczka ma
  • Odpowiedz
@Polasz o, znowu porównanie z dupy w których katole tak się lubują xd.

Język polski jak jakikolwiek inny jest wypracowaną metodą komunikacji międzyludzkiej i jego znajomość ma praktyczne zastosowanie w realnym życiu podobnie jak matematyka będąca również swoistym językiem tyle tylko że służącym do opisu fizyki której znajomość jest kluczem do zrozumienia jak działa rzeczywistość w której przyszło nam egzystować.

Ale wiadomo, że dla katola to jedno i to samo co zmyślone
  • Odpowiedz
@Polasz chociaż nie, cofam to - w sumie to bardzo dobre porównanie.

Wystarczy wyobrazić sobie co się stanie jeśli nie nauczymy dziecka języka ani matematyki - jego życie będzie delikatnie mówiąc bardzo ciężkie i nieprzyjemne.

A co się stanie jeśli nie wpoimy dziecku żadnej religii, nie będziemy go co tydzień prowadzić do świątyni żeby brało udział w niezrozumiałych dla siebie rytuałach ani nie przekażemy mu opowieści zawartych w Biblii czy jakiejkolwiek innej,
  • Odpowiedz
@senkjuseba dla mnie od dziecka było to powalone, na szczęście moi rodzice mieli wywalone na kościół i nie było u nas zwyczaju łażenia do kościoła. Jak było u mnie bierzmowanie, to na OBOWIAZKOWEJ spowiedzi wymyślałam sobie grzechy bo uważałam że nie będę się zwierzać jakiemuś obcemu typowi za kratka. A czemu w ogóle poszłam do bierzmowania jak nie bawię się w ten cyrk? Wszyscy szli i nie chciałam się wyróżniać ani mieć
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator:

porównanie z dupy

#!$%@?

Widzę że kultury wypowiedzi to cię rodzice nie nauczyli. W domu też tak się wyrażasz czy się wstydzisz?

śmiem twierdzić

Źle twierdzisz, idealny przykład efektu Dunninga-Krugera. Chłopski rozum gimboateisty opart brakiem wiedzy o społeczeństwie i religii, ale to z domu wyniosłeś braki tak jak kulturę wypowiedzi.
Polasz - @Alcoholic_Desacrator:
 porównanie z dupy 
 #!$%@?
Widzę że kultury wypowied...

źródło: dunning-kruger-3

Pobierz
  • Odpowiedz