Wpis z mikrobloga

Czterodniowy dzień pracy jest w Polsce koniecznością jeżeli demografia tego kraju ma się poprawić, przypominam też że nie istnieje coś takiego jak 40h dzień pracy bo z dojazdami, zakupami jedzenia i innych czynności dzięki którym jesteś gotowy do pracy to minimum 50h i to jest prawdziwy tygodniowy czas pracy, czas na zmiany. #praca #pracbaza #ankieta
derek1 - Czterodniowy dzień pracy jest w Polsce koniecznością jeżeli demografia tego ...

źródło: 4-dniowy-tydzien-pracy-ludzie-go-chca

Pobierz

4 dniowy dzień pracy jest koniecznością

  • Tak 59.5% (2198)
  • Nie 28.4% (1051)
  • Nie wiem 12.1% (447)

Oddanych głosów: 3696

  • 104
  • Odpowiedz
@derek1

tak tak, dasz Polakom więcej wolnego czasu to na pewno wykorzystają go konstruktywnie, na pewno nie przeznaczą go na spanie. XDD


Co jest nie tak w spaniu? Wg ciebie Polak nie zasługuje na wypoczynek?
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to i mogą być 3 dni pracy w cenie 6 dni przepracowanych.
Warto jednak zwrócić uwagę, że skoro nikt nie wypracuje tych pozostałych dni, to i wartość wynagrodzenia mimo, że będzie na tym samym poziomie realnie zmaleje. Niestety nic nie jest za darmo, a ludzie się nabierają, że tym razem to na pewno się uda. A tak na poważnie, jeśli coś takiego wejdzie, chciałbym mieć możliwość pracy 5 dni
  • Odpowiedz
#!$%@? jak czytam niektorych to jakbym slyszał właścicieli fabryk z XIXw.

Jakto dzieci nie mogą pracować?! JA POTRZEBUJE RĄK DO PRACY. Jak dzieci nie będą pracować w fabrykach to cała gospodarka się zawali!!!


Zaraz będzie połowa XXI wieku a klasa robotnicza tak jest zindoktrynowana że sama sobie nie pozwala pętli z szyii ściągnąć
  • Odpowiedz
Proponuje zrobić ankietę o 3 dniowym tygodniu pracy. Bedzie lepszy wynik. Stawiam że ok 90%. Jak zrobicie ankiete o 2 dniowym tygodniu pracy to 99% murowane :)
  • Odpowiedz
@PozdroPocwicz: Misiu kolorowy, nauczycielu życia. Wiekszosc prac w IT jest wykonywana w 2-4h/d , reszta to dupo godziny. Inne biurowe remote, lub onsite odliczajac pieprzenie na kafce i atmosferke- podobnie. Sa b.ciezkie prace wymagajace 5-6x8h , sa trudne ale prog wejscia niski (patrz amazon), wzgl. dobrze platne, lub wymagaja zzombiaczenia mozgowego na ktore workerzy sie godza. Sluzby, pozostana sluzbami, to temat na inny topic, stawki skompensuja ciezar, ale i tak bedzie
  • Odpowiedz
Jak UE sie nie ogarnie to za chwile bedziemy dymac 7 dni w tygodniu po 14h bo to my bedziemy bangladeszem swiata, chiny nas wyprzedzily przemyslowo, sytuacja sie odwroca i to one beda nam beda dyktowac warunki za jak duza miske ryzu mamy pracowac.
Caly produkcja musi wrocic do Europy inaczej nie mamy szans a tu czytam o farmazonach 4dni pracy po 8h.. masakra.
Czasy 7kawek w pracy i godzinnej przerwy na
  • Odpowiedz
Ja jestem zwolennikiem 6h dnia pracy, ale pod warunkiem, że usunie się 50% urzędników i wrócą oni na rynek pracy,

Dodatkowo wszystkie spółki skarbu państwa opublikują schematy organizacji wraz z opisem stanowisk i zakresu obowiązków na nich oraz wynagrodzeń.
  • Odpowiedz
4 dniowy tydzień pracy może mieć plusy i minusy ale w perspektywie czasu definitywnie będzie to miało negatywne skutki. Jeśłi zostanie to wprowadzone, to część osób będzie od razu szukała drugiego etatu, żeby "poprawić" poziom życia. Kolejna część osób będzie do tego zmuszona, bo już teraz brakuje im od pierwszego do pierwszego, a wszystko od energii przez żywność po dobra za szybko drożeje. Pracodawca np. jakiś zakład produkcyjny będzie musiał opłacać więcej
  • Odpowiedz
@Me_Not: po co mnie wywołujesz popierdółko? Przecież napisałeś to samo co ja.
To nie pracownik ustala reguły gry tylko pracodawca. Chcecie innych warunków zatrudnienia to sobie to wynegocjujcie. Póki co dostępność pracownika w określonych godzinach jest konieczna na większości stanowisk.
  • Odpowiedz
@PozdroPocwicz: Andrzeju- nie denerwuj się ! Wywołuję, gdyż mi agresywnie wyskakujesz z ML, po co? Po to masz frameworki, platformy żeby używac gotowych rozwiązań na które nanosisz wyższą wartwę kodu. Już dzisiaj masz jak grzyby po deszczu frameworki AI możesz sb przebierac do woli, setki. To tak jakbyś powiedział że "ej, ejaj- srejaj, bo najpierw to musisz w asmblerze zakodzić uzycie cpu". Świat poszedł mocno do przodu, jednak zgadzam sie- ze
  • Odpowiedz