Wpis z mikrobloga

@The_Rainman: Piękne! Dodałbym jeszcze konieczność wykonania autu/rzutu bramkowego w ciągu 10-15 sekund i żółtą kartę za każde dotknięcie/przytrzymanie piłki po gwizdku. No i chciałbym powrót do wizji niewyróżniającego się sędziego, a nie jak teraz - sędziego, który ma być jednym z głównych bohaterów widowiska, dodatkowo wcielającym się w rolę jakiegoś, qurwa, nauczyciela i przyjaciela piłkarzy w jednym, co sprowadza się do irytującego celebrowania momentu wznowienia każdego rzutu rożnego/ wolnego z
  • Odpowiedz
  • 14
@JanKrzywosad: mi się jeszcze marzy zatrzymywanie zegara po wyjściu na aut, róg czy faul. Wtedy by musieli trochę połowy skrócić. Nie tylko soccer się zmienia na gorsze, teraz w NFL, też dodają takie zmiany, że w niektórych sytuacjach rozgrywka się zmienia o 180 stopni. Tak dalej pójdzie to zostanie tylko NHL i ewentualnie spokojne MLB
  • Odpowiedz
@JanKrzywosad: w #!$%@? mam trochę piłkę nożną ale nie odbierze to wtedy magii tego sportu jeśli wszystko będzie automatyczne? Ja wiem że kluby byłyby za bo gra toczy się o miliony $ ale co z widownią
  • Odpowiedz
@The_Rainman: Akurat co do zatrzymywania czasu to nie jestem przekonany. Zmiana czasu trwania meczu to byłaby już rewolucja, na którą nie wiem czy jestem gotowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego ja jednak szedłbym w stronę maksymalnie szybkiego wznawiania gry poprzez karanie za wszelkie próby opóźniania.
Na futbolu amerykańskim i baseballu kompletnie się nie znam, ale wydawało mi się, że NFL trzymało cały czas stałą i wielką
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Może tu chodzić o "urazy" bez kontaktu z przeciwnikiem? Czyli te wszystkie skurcze, których zawsze jest od groma w końcówce meczu (ale w 99% wśród piłkarzy drużyny prowadzącej). W sumie teraz jest taki przepis, że jak do kontuzjowanego zawodnika przychodzą masażyści/fizjoterapeuci, to musi zejść z boiska, no ale zawsze zaraz po wznowieniu sędzia wpuszcza go z powrotem. A gdyby mógł wrócić dopiero po 2 minutach, to myślę, że nagle
  • Odpowiedz
@DeoLawson: "There are a few exceptions including head injuries, goalkeeper injuries, serious medical events, and fouls resulting in cards as those may need more time on the pitch."
  • Odpowiedz
  • 0
@JanKrzywosad: w tym sezonie zabronili jednego odbioru piłki hip-drop przez co chyba running back będzie miał dużo łatwiej, bo ciężko ich zatrzymać ze względu na budowe. Ogólnie dużo częściej gwiżdżą faule, w tym jeszcze dodali nowy kickoff rule jak USFL, ale to akurat wydaje mi się ciekawe rozwiązanie. NFL popularność cały czas rośnie i jest coraz popularniejsze w europie. Imo powinni jeszcze dodać salary cap równy do wszystkich drużyn w
The_Rainman - @JanKrzywosad: w tym sezonie zabronili jednego odbioru piłki hip-drop p...
  • Odpowiedz
  • 3
@The_Rainman jeśli chodzi o udawane kontuzje podczas meczu to według mnie najlepszą metodę miał bodajże Luiza Bakero (trenował kiedyś w Polsce) -jeśli któryś z zawodników jego drużyny wybije piłkę bo przeciwnik leży na boisku to płaci karę finansową. Trener wychodził ze słusznego założenia że sędzia może w każdej chwili przerwać mecz, a takie zachowanie jego piłkarzy będzie batem na symulowanie
  • Odpowiedz
@The_Rainman: nie trzeba czekac na gwizdek, tylko wtedy kiedy sedzia tak pokaże. A te amerykanskie karne to #!$%@? mają wspólnego z rzutem karnym i lepiej sie opanuj z tymi zmianami na gorsze
  • Odpowiedz
@The_Rainman 100 lat piłkarskim małpom zajęło wymyślenie tej zasady. Źródło największej nienawiści w tym sporcie, symulacje, pajacowanie, przeciąganie - nikt nic z tym nie robił tylko jęczał aż do teraz. I niech mi ktoś powie, że tego nie lubicie? Niech już piłka nożna się stanie nielegalna, bo to taka wylęgarnia baranów plemiennych jak żadne inne środowisko na świecie.
  • Odpowiedz
mi się jeszcze marzy zatrzymywanie zegara po wyjściu na aut


@The_Rainman: Kiedyś Włochom policzyli, że średni efektywny czas trwania ich meczy to nawet nie 60 minut, a zdarzało się że schodzili w okolice 50. Zresztą były takie pomysły kiedyś, by zrobić 2 połowy po 30 minut, ale z zatrzymaniem zegara gdy tylko jest przerwa w grze.
  • Odpowiedz