Wpis z mikrobloga

#zwiazki #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #malzenstwo

Czy własną żonę można zgwałcić? W sensie czy prawnie jest to tak zaklasyfikowane? Jeśli mam żonę a ona odmówi współżycia, wtedy ja ją do niego przymuszę siłą, to czy to jest prawnie uznane jako gwałt?

Pytam serio. Bo mi ta kwestia kompletnie umknęła ze świadomości. Jak jeszcze chodziłem do kościoła to pamiętam że kościół katolicki zabraniał kobietom odmawiania współżycia.
damianooo8 - #zwiazki #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #malzenstwo

Czy wła...

źródło: sofa-couple-scaled

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@damianooo8: kiedys religia i społeczęństwo dawało jakieś plusy mezczyznie za zawarcie małżeństwa. teraz zadnych plusów nie ma. Nawet jak nei zmusisz kobiety do sexu to i tak żona moze nawet po kilku latach oskarżyc cie o gwałt, przemoc ekonomiczną itp.
  • Odpowiedz
  • 1
Jak jeszcze chodziłem do kościoła to pamiętam że kościół katolicki zabraniał kobietom odmawiania współżycia.


@damianooo8: A w tym twoim "kościele" to byłeś kiedykolwiek na trzeźwo, czy zawsze #!$%@??
  • Odpowiedz
Odmowa prowadzi do rozkladu pożycia małżenskiego i rozwodem z jej winy.


@daeun: nie ma czegoś takiego w żadnym orzeczeniu rozwodu, a i tak cymbały piszą te puste frazesy xD
Bywa to jednym z kilku powodów do usprawiedliwienia rozwodu, ale nie ma winy odmawiającej.
  • Odpowiedz
regularne odmawianie współżycia moze być przyczyną rozpadu związku małżeńskiego z jej winy.


@m_k_92: nie, nie ma z winy. Zazwyczaj żona ma jakieś zarzuty wobec męża i jest z winy obojga, ale nie zdarza się na papierze rozwód z jej winy tylko dlatego że odmawiała.
Jest to jedynie dodawane do przemocy psychicznej, znikania z domu bez wyjaśnień, itp.
  • Odpowiedz
miłość po grobową deskę a potem jej odmawiają


@geebon: seks to nie miłość. Mnóstwo ludzi się nawzajem nie kocha, a się bzyka.
Równie dobrze można zapytać 'po co facet się żeni, jeśli potem nie jest zadowolony z takiego życia jakie daje mu żona, czemu mu nie wystarcza żona bez ruchania, jakby ją kochal to brak ruchania by nie przeszkadzał' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Feministka2000: biologia się kłania, strategie i popęd seksualny. A tak na marginesie to kobiety wychodzą za pieniądze, nie mężczyźni. My jesteśmy prości w obsłudze - seks, jedzenie oraz troska i empatia w stosunku do męża i dzieci, czyli zasadniczo dbanie o domowe ognisko, coś co prawdziwe kobiety robiły od zawsze a czym współczesne kobiety gardzą i uważają za uwłaczające. Wszystkie zmartwienia na klate faceta, taka jego rola. Stabilnośc finansowa, emocjonalna i
  • Odpowiedz
@geebon: to matki i babcie powiedziały córkom, żeby te żyły inaczej. Bo poprzednie życia nie były wyborami, tylko przymusami. Seks powinien być nieprzewidywalnym spontanem, a nie obowiązkiem do odklepania. Mężowie po slubie nie robią tego co przed ślubem, żeby partnerki były zauroczone (jakaś romantyczna kolacja, wycieczka), i oczekują seksu ot tak, z niczego. Jeśli biologia taka ważna, że mózg nie umie się cywilizować, to słuchaj biologii na maksa i żeń się
  • Odpowiedz
  • 0
@Feministka2000: żenić się w tym czasach?! Przepraszam bardzo, ani Cię nie obraziłem ani Ci źle nie życzyłem, skąd ta chęć zniszczenia mnie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz