Wpis z mikrobloga

#zwiazki #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #malzenstwo

Czy własną żonę można zgwałcić? W sensie czy prawnie jest to tak zaklasyfikowane? Jeśli mam żonę a ona odmówi współżycia, wtedy ja ją do niego przymuszę siłą, to czy to jest prawnie uznane jako gwałt?

Pytam serio. Bo mi ta kwestia kompletnie umknęła ze świadomości. Jak jeszcze chodziłem do kościoła to pamiętam że kościół katolicki zabraniał kobietom odmawiania współżycia.
damianooo8 - #zwiazki #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #malzenstwo

Czy wła...

źródło: sofa-couple-scaled

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@rastafari85 @damianooo8 kościół nic takiego nie glosi, OP albo to sobie wymyślił bo mu to na rękę, albo mu tak powiedzieli w "kościółku" do którego chodził na wsi. na pewno takie zmuszanie poza przestępstwem jest grzechem ciężkim
  • Odpowiedz
@damianooo8: nie da się bo gwałt musi mieć jeszcze skutek psychologiczny. Nie może cię zgwałcić ktoś z kim uprawiasz regularnie seks, bo nie zrobi ci to krzywdy psychicznej.

Według takiej poszerzonej definicji gwałtu gdzie gwałt jest zawsze kiedy ktoś nie chce to zostałem wielokrotnie zgwałcony przez swoją dziewczynę, ba nawet ona tak to nazywała. Natomiast ja nie mam jej za źle tego, zresztą parę razy zdarzyło się odwrotnie i ona też
  • Odpowiedz