Wpis z mikrobloga

Tak sobie wczoraj leżałem wieczorem w łóżku doceniając to że mam dach na głową i nie muszę się martwić że coś spadnie mi na głowę.
Do czasu kiedy wyobraziłem sobie że tam, na wschodzie, mężczyźni podobni do mnie, z zainteresowaniami, pracą, rodziną, pasjami i jakąś przeszłością, oddają życie bo staremu dziadkowi z Moskwy przyśniły się zapędy imperialisty.

Przypomniałem sobie film, na który trafiłem na Twitterze. Na wszystko patrzyliśmy z góry z drona. Na dole w zgliszczach widzieliśmy Rosyjskiego żołnierza, leżącego, machającego w strone drona i chyba proszącego o łaskę ale chwile po tym zasłonil swoją twarz dłońmi by kilka sekund później otrzymać namierzony pocisk, rozrywający go na strzępy. Czy widział że pocisk leci w jego strone? Bardzo możliwe. To musi być naprawdę tragiczne doświadczenie umrzeć w taki sposób żyjąc w czasach cywilizowanych. Wiadomo, to Rosja jest agresorem, dla naszego bezpieczeństwa trzeba wspierać Ukraińców, ale nie sposób mi przejść obok takich widoków w sposób obojętny. Tak po prostu. Nie potrafię, ponieważ wiem, że ten człowiek wcale nie musiał być winny. Po prostu ma #!$%@? rządzących z chorymi potrzebami i chorą przeszłością którzy wysłali go wprost do maszynki wojennej.

#wojna #rosja #ukraina #zalesie
  • 29
  • Odpowiedz
  • 0
@LaurenceFass a działania wojenne nie miały żadnego wpływu na rozprzestrzenianie się dżumy? Bo w takiej Polsce nie było wojny i nie było tylu ofiar ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a taka bitwa o caen gdzie było kilka tysięcy ofiar to rozumiem za mało? Szacowana połowa populacji miasta.
  • Odpowiedz
  • 0
@LaurenceFass rozumiem że chłopi też byli wcieleni w to rycesrstwo gdy nie dość że byli praktycznie niewolnikami to jeszcze byli wysylani jako pierwszi na rzeź dopiero za nimi szło regularne wojsko.
  • Odpowiedz
@eskejper: a) masz dach nad głową, bo koledzy twojego pradziadka zginęli walcząc z Rosjanami, lub Niemcami. Tak jak teraz ukraińcy walczą o wolność swoich dzieci. Wolność nie przychodzi darmo. Nie w tej części świata. B) nikt mu nie zabronił się poddać i przejsc na stronę ukraincow. Nie chcę się poddać, to trzeba mu dać granat z drona w nagrodę.
  • Odpowiedz