Wpis z mikrobloga

Mircy z UK ale nie tylko, pytanie o podwyżkę w pracy, a mianowicie tldr: czy jeśli zarabiam więcej niż minimalna to pracodawca powinien podwyższyć mi stawkę po kwietniowym wzroście płacy minimalnej?

Pracuję na magazynie, ale też jeżdże busem, dostarczam paczki 2 razy w tygodniu. A
w styczniu 2024 dostałem podwyżkę na £11.72 na godzinę, a stawka kierowcy £14.06 /h (w 2023/2024 minimalna wynosiła 10.42), teraz w styczniu minimalna wzrosła na £11.44/h , czyli około o 10%

Jutro planuję zapytać mojego angielskiego Janusza czy ma zamiar dać nam podwyżkę inflacyjną, ale już wiem co powie i że nie da podwyzki bo ja mam powyżej minimalnej i to nie wpływa na moją wypłatę xDDD

Czy ja mam racje czy on? jeśli ja mam racje to powinien podwyższyć obie stawki czy czy tylko te niższą?

#pytaniedoeksperta #pracbaza #januszex #uk #emigracja #praca #pracazagranica #zarobki #gospodarka
DrTRAPH0USE - Mircy z UK ale nie tylko, pytanie o podwyżkę w pracy, a mianowicie tldr...

źródło: Screenshot 2024-04-28 at 19-27-44 The National Minimum Wage in 2024

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Piastan: nie napisałem że musi, to tak było napisane ogólnie żebyś sie #!$%@?ł.
Nie zapytałem finalnie o to czy podniesie stawki. Ale zwróciłem dziś tylko uwagę że supervisor który pracuje 7 lat w firmie ma aktualnie o 0.1 funta więcej niż chłopak który pracuje 2 tygodnie i nie potrafi nic samodzielnie zrobic
  • Odpowiedz