Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy rozmaeiać z rodziną o eutanazji?
Jak zdrowy człowiek zareagiwałby na takie pytanie?

Od dziecka cierpię na fobię społeczną, ale rodzina udaje, że nie widzi problemu. Po prostu człowiek nieśmiały i tyle. Ja też sam nie chciałem o tym gadać, bo uważam się za śmiecia od dziecka.
Biorę silne leki od psychiatry od lat, które umożliwiają mi jedynie podstawowe rzeczy, czyli wytrzymać w pracy na produkcji.

Nie widzę rokowań na poprawę, bo przez lata (mam 35 lat) już tyle próbowałem, że wiem, że będę zawsze przestraszonym człowiekiem.

Nie chciałbym posuwać się do jakiegoś sposobu na magika, a chciałbym na spokojnie przejść przez ten temat.

Jak zdrowy człowiek zareagowałby na to?
Rodzina katolicka, konserwatywna.

Jedynie siostra coś tam więcej wie o moich problemach, ale jej gadka to pójście na terapię, bo jej koleżanka z korpo jak miała gorszy okres w życiu to poszła na nią i jej pomogła. Takie gadanie od nie miałem.
Nie docierało do niej, że byłem na terapii jakiś czas, ale nie pomoże mi to.

#depresja #samobojstwo #eutanazja #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mireczku, ale Ty chcesz ze sobą skończyć wyłącznie z powodu fobii społecznej? Może spróbuj leków, psychiatry, psychologa. A najlepiej zacznij od rozmowy z rodziną i bliskimi. Sam mówisz, ze jedynie siostra cośtam wie o twoich problemach, ale i tak mało. No to najwyższy czas pogadac szczerze z ludźmi o tym co cię trapi. Nie rób magika. Zresztą, pisz tez do mnie jak chcesz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: z polskimi zakutymi łbami nie ma co dyskutować na tematy śmierci i tyle. To zbyt ograniczone umysły. Daj sobie spokój. Ludziom wydaje się, że mają prawo decydować o czyimś życiu, jednocześnie nie biorąc za nie odpowiedzialności. Rozmawiałem nawet z typem który jest za aborcją ale przeciwko eutanazji Xdd Takie to właśnie wolnościowe podejście, nawet wśród młodych.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @rekinwpaski, nie lubię swojej rodziny, bo wychowywali przemocą. Mieszkam w innym mieście, niż oni.
To nie jest tylko fobia społeczna, ale aż i depresja dodatkowo.

Nie umiem nawiązywać relacji z ludźmi.
Brałem wieke leków w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ciezko wyleczyć fobie bo to siedzi w podświadomości i logika tu nie pomoże.Pozostaje zaakceptować swoje życie i tyle przecież zawsze może mieć ktoś gorzej czyż nie tak?Wiem że fajnie było by czuć się swobodnie wśród ludzi ale no nie jesteś sam.
  • Odpowiedz