Wpis z mikrobloga

Hej,
czy przez stronę Amazona można kupować ebooki bez używania VPN? Bo wygląda jakby w Polsce żaden ebook nie był dostępny do zakupu. Chciałem kupić Kindle, ale chciałem kupować książki przez stronę Amazona, jednak teraz widzę, że żadna jest niedostępna dla PL.
#amazon #kindle
  • 6
  • Odpowiedz
@4daoz: Jeśli masz czytnik zarejestrowany, to na .com normalnie możesz kupować bez vpn. Na .pl nie ma e-booków. Tu można korzystać z polskich księgarni oczywiście.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cyfranek: ale mogę mieć zarejestrowany na Polskę? I wtedy płatność jest złotówkach czy dolarach? Bo większość ebooków którą mnie interesuje jest tylko na amazon.com, jednak wygląda że wszystkie są niedostępne do kupna przez konto, które ma ustawione region na PL
  • Odpowiedz
@4daoz: Powinna być możliwość zakupu przy zarejestrowaniu w PL. Nie mamy innej opcji (poza sztucznym wymuszeniem przez użytkownika rejestracji konta w .uk na przykład). Bo mając konto w PL i tak Kindle jest zarejestrowany na koncie w .com. Waluta zależy od wyboru. Najlepiej mieć kartę rozliczaną w USD i samodzielnie sobie wcześniej kupować dolary w kantorze internetowym. Nie wiem, czy wszystkie można kupić bo mogą być jakieś ograniczenia regionalne, ale raczej
  • Odpowiedz
  • 1
@4daoz
VPN ci nie pomoże, Amazonu nie interesuje z jakiego kraju się łączysz, lecz jaki masz ustawiony adres do wysyłki. Ustaw sobie w adresach jakiś amerykański adres (w necie znajdziesz generatory takich) i przy zamawianiu e-booków ustaw sobie ten adres. Wysyłka i tak jest elektroniczna.
  • Odpowiedz
  • 0
@4daoz
Łamie, ale to praktycznie nie do udowodniwnia. Przecież np. możesz komuś kupić e-booka na prezent, albo mieć rodzinę w stanach.
Ważne aby adres bilingowy był poprawny, taki jaki masz przypisany do karty którą płacisz.
  • Odpowiedz