Wpis z mikrobloga

Intel ty cwelu, mam i5 8400 i jedyna rozsądna opcja teraz to kupno am5 XD
używana i9 9900 za 1k to strata pieniędzy, kupno i7 9700 za 5 stów raczej też bo czy poczuję wzrost wydajnośći przesiadając się 6r/6w na 8r/8w?
Wbicie w am4 to też głupota, niby mam siano na am5 ale nadal to jakoś za drogie wszystko
#pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
@kacpervfr: 5 lat temu kupiłem dość okazyjnie della z i5-8500 za 1700 zł. Po 5 latach padł mu slot M.2, a myślałem że cała płyta główna poszła i szukałem zamiennika za podobną cenę. Okazało się, że nadal próbują wciskać te delle z 8500 za 1100 zł xDD. Z tego co widzę ludzie to kupują xD. 7 letni procesor xD.

Tak sobie analizując by przesiadka miała sens trzeba by było wejść na
  • Odpowiedz
ludzie to kupują xD. 7 letni procesor xD.


@Iskaryota: hitem sprzedaży od dawna jest dwa razy starszy Core serii 2000 :-). Ważne żeby był w obudowie z ARGB i na komunie schodzą jak złe! A marża na tym 100%.
  • Odpowiedz
  • 0
@Iskaryota: nigdy więcej intela cwela śmiecia, znając moje szczęście jak kupię am5 to a m d zapowie am6 i zostanę znowu wyruchany xD
Ogólnie kompa chce ulepszyć na premierę stalkera, więc jeszcze trochę czasu mam w zapasie
#!$%@? wrzucę 4070 do 8400 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@kacpervfr: Kupujesz i5 13400F (800zł) i płytę za 500zł na B760 i śmiejesz się z frajerów co kupują płyty na AM5 za 1000zł i więcej, wsadzają do tego 7800x3d za ~1600zł przy tym coś bredzą o tym, że to inwestycja na lata i za 5 lat wsadzą do niego nowszego procka bez wymiany płyty, a ty taniej wymienisz na nowszą platformę Intela z wymianą płyty ;)
  • Odpowiedz
i5 13400F


@prawilnik: nie znam się więc się dopytam. Co z gierkami które potrzebują duże taktowania na jednym rdzeniu, a nie chce bawić się w kręcenie ? Co byś polecił w podobnych pieniądzach bo jestem na etapie wymiany płyty głównej
  • Odpowiedz
Wbicie w am4 to też głupota


@kacpervfr: Dlaczego głupota? Am4 to najlepszy stosunek cena/wydajność. Głupota to kupowanie sprzętu "na lata" bo zazwyczaj kończy się tak jak napisałeś czyli dopłata do lepszego procka jest później nieopłacalna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Programista500plus: A widzisz, przy kupnie i5 8400 ludzie mi pisali że intel mnie wyrucha i to zrobił, jakbym wtedy kupił am4 to wrzuciłbym teraz jakiegoś mocnego ryżena, przenoszenie się na AM4 to głupota bo ta platforma jest martwa, zwłaszcza że mam siano na am5 tylko mi go żal
  • Odpowiedz
@kacpervfr: to nie jest glupota. Wszystko zalezy od tego co cie interesuje. Jezeli ktoś szuka sprzetu, ktory ma najlepszy stosunek cena/wydajnosc to kupuje AM4. Proste. Najmocniejsze i popularne procki na AM4/Am5 też będą trzymać cene za jakiś czas.
BTW ja calkiem niedawno sprzedalem wlasnie i5 8400 i kupilem sobie i5 10500 dokladajac 50zł. Plyte na LGA 1200 tez dorwalem w cenie jakiej sprzedalem stara na h310. Jezeli wymiana zestawu proc +
  • Odpowiedz